Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Den modrozelených měst 2023: Efektivní komunikace a potravinová soběstačnost

19. 10. 2023
Praha

Bezplatná konference se koná 19. října v Praze a je pořádána v rámci projektu TAČR „Obce mluví o vodě“, který podpořil i Svaz měst a obcí ČR.

Název konference: Den modrozelených měst 2023: Efektivní komunikace a potravinová soběstačnost

Datum: 19. října 2023, 9:30 – 16:30

Místo: Praha 1 – Staroměstská radnice, Sál Architektů

Účast: vstup zdarma, registrace zde

Den modrozelených měst je realizován v rámci projektu TA ČR TL05000674 Obce mluví o vodě a TL05000718 PotravSOS.

Témata komunikace a městského pěstování jsou předmětem Dne modrozelených měst pořádaného Platformou pro zelenou a modrou infrastrukturu. Cílem akce je formou dvou dílčích konferencí seznámit zástupce měst a širší odborné veřejnosti s aktuálním vývojem v těchto tématech a sdílet výsledky z právě probíhajících výzkumných projektů a příklady dobré praxe napříč ČR. 

Na konferenci vystoupí: Lýdia Šušlíková, Martina Sýkorová, Jan Kopp, Barbora Duží, Jan Macháč, Jan Vávra a další.

V rámci adaptace měst na změnu klimatu, rozvoje modrozelené infrastruktury i změn životního stylu obyvatel dochází ke změnám zažitého přístupu k městské zeleni. Narůstá snaha realizovat opatření jak na městských, tak soukromých pozemcích. Aktivní komunikace hraje významnou roli při informování obyvatel o smyslu a přínosnosti opatření. Komunikace mimo jiné podporuje i rozvoj občanské společnosti a utváření komunit. 

Jedním z opatření, která se pojí s vznikem komunit, jsou různé formy městského zahradničení. I v menších městech vznikají komunitní zahrady kombinující místo pro setkávání lidí, trávení volného času a pěstování si pro radost. Pomáhají také oživit často zanedbaná území. Důležitost městského zemědělství narůstá i díky snaze adaptovat se na změnu klimatu, zvyšovat potravinovou soběstačnost občanů a reagovat tak na související krize spojené např. s pandemií Covid-19 nebo narůstajícími cenami potravin a energií.

Foto: Pexels
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR, Fakulta sociálně ekonomická 

www.fse.ujep.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze