Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Mezinárodní konference “Local Government Approaches to Diversity”

Image

Vlámská vláda zve starosty a zástupce místních samospráv České republiky na setkání 19. dubna, kde dojde k výměně poznatků a diskusi o možném společném prosazování politiky diverzity a posilování sociální soudržnosti. 

Konference se zaměřuje na průkopnické iniciativy a politiky, které se objevují ve Flandrech a obcích v celé Evropě při podpoře diverzity a posilování sociální soudržnosti.

Místo konání: Kongresové a památkové centrum Lamot, Mechelen, Belgie

Termín konání: 19. 4. 2024

Program je následující:

1. Tři zasedání v posluchárně: 1,5 h panelové diskuse mezi přibližně 3 až 4 starosty (náměstky).

  • Místní samosprávy: vedoucí úloha v politice diverzity
  • Řešení polarizace v diverzních městech
  • Budování diverzních a inkluzivních měst: úloha architektury

2. Osm paralelních zasedání: workshopy a diskusní momenty, na nichž mohou odborníci z oboru rozvést některé aspekty diverzity, soužití a sociální soudržnosti na místní úrovni. Zasedání se budou zabývat osvojováním jazyků, participací a sociálními sítěmi, mentoringem, inkluzivní komunikací, diverzitou v městských organizacích a polarizací/radikalizací. Tato zasedání budou pokračovat spíše na úrovni odborníků/administrátorů.

3. Návštěvy v Mechelenu: Nabídka řady návštěv, včetně výletu lodí jako příležitosti k jazykové praxi pro nově příchozí, audio procházky po Mechelenu, školení přihlížejících a fotbalového zápasu v rámci „sportu a prevence radikalizace“.

4. Na webových stránkách naleznete program a praktické informace, řečníky (budou průběžně zveřejňováni) a zájemci se zde mohou také registrovat.

Celodenní konference bude probíhat v anglickém jazyce a tlumočníci, které si zástupci a jejich delegace přejí přivést s sebou, jsou vítáni. Bližší podrobnosti o konferenci a jejím samotném průběhu naleznete zde. Cestovní výdaje a výdaje za ubytování nejsou hrazeny organizátory konference.

Foto: Pixabay
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze