Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceTiskové zprávy

Oslavy Dne Evropy proběhnou v Praze i v regionech ČR

Image

V Den Evropy se každoročně připomíná mír a jednota v Evropě. Pražské oslavy se uskuteční na tradičním místě – Střeleckém ostrově, a to v pátek 5. května 2023 od 13:00 hod. i za účasti Ministerstva pro místní rozvoj. Na celé odpoledne je na Střeleckém ostrově připravený velmi bohatý program pro děti i dospělé.

Den Evropy, který připadá na 9. května, je připomínkou výročí Schumanovy deklarace z roku 1950, kterou bylo založeno evropské společenství. Letos uplynulo devatenáct let od vstupu České republiky do Evropské unie.

Ve stanu Ministerstva pro místní rozvoj se návštěvníci dozvědí, kde fondy EU pomáhají a co všechno je z nich možné spolufinancovat. Na příchozí bude čekat také kolo štěstí, výroba odznáčků, nebo je do vybraných projektů přenesou brýle s virtuální realitou. Začátek oslav Dne Evropy 5. 5. 2023 je ve 13 hodin na Střeleckém ostrově. Vstup je zdarma a podrobnější informace naleznete na evropskedny.cz.

Další oslavy Dne Evropy se uskuteční také v regionech ČR a tak je možné se přijít s evropskými fondy seznámit zábavnou formou také v Horní Polici, Brně, nebo Holešově. Přehled všech akcí naleznete na akce.kdefondyEUpomahaji.cz.

Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze