Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

S knížkou do života

23. 4. 2024
ČR

Senát PČR a Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP ČR) zvou na mezinárodní konferenci „S knížkou do života / Bookstart: přínos pro rodinu, komunitu a společnost“, která se uskuteční v Senátu PČR v úterý 23. dubna 2024 od 10:00 hodin.

Záštitu konferenci „S knížkou do života / Bookstart: přínos pro rodinu, komunitu a společnost“ poskytl 1. místopředseda Senátu PČR prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc.

  • Chcete rozvíjet čtenářskou (pre)gramotnost dětí?
  • Chcete rozvíjet intelektuální a vzdělanostní potenciál obce?
  • Chcete podpořit kulturní a společenský život rodin s malými dětmi?
  • Chcete rodinám s dětmi poskytnout bezpečný prostor pro trávení společného času?

To a více Vám i Vaší komunitě může nabídnout projekt S knížkou do života / Bookstart.

Projekt navazuje, podporuje a rozvíjí prorodinnou politiku státu. Svými aktivitami propojuje komunitu, zlepšuje vztahy a komunikaci v rodinách a počítá i s rodinami se zdravotním znevýhodněním (včetně zrakového a sluchového).

V České republice je do projektu zapojeno již na 350 obcí prostřednictvím svých knihoven a podporuje ho několik krajů. Od počátku projektu v roce 2018 bylo osloveno 111 500 rodin s malými dětmi (0-6 let) a jejich počet neustále roste. Příznivé ohlasy na projekt mají jak zřizovatelé, tak i knihovny a široká veřejnost.

„Pokud máte o účast na konferenci zájem, prosíme o potvrzení Vaší účasti prostřednictvím formuláře co nejdříve. Je možné za sebe vyslat zástupce. Počet míst je omezen.“ 

Konference bude tlumočena a streamována. Pro její sledování online nebude registrace vyžadována.

Vstup do Valdštejnského paláce, sídla Senátu PČR, bude umožněn od 9:00 hodin přes recepci C2. Bude možný pouze pro registrované účastníky. Při vstupu je nutné projít bezpečnostní kontrolou a prokázat se platným dokladem totožnosti (OP nebo pas).

Foto: Pexels
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze