Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceTiskové zprávy

SMO ČR: Češi, Slováci, Maďaři a Poláci představí své chytré projekty

21. 6. 2023
Olomouc

V současné době čelí společnost celé řadě výzev, mnohé se dotýkají obcí a měst. Je nezbytné zajistit občanům kvalitní prostředí pro život ve velkých městech i na malých obcích. Jednou z cest rozvoje, tak aby se dařilo i v budoucnosti lépe odolávat různým problémům, jsou tzv. SMART neboli CHYTRÁ řešení.

Této problematice se dlouhodobě věnuje Svaz měst a obcí České republiky, který je také jedním z partnerů v mezinárodním projektu zemí V4 „Přeshraniční spolupráce pro partnerství a prosperitu. SMART AGENDA“. Na uvedené téma připravuje mezinárodní seminář, který se bude konat 21. 6. 2023 v Olomouci.

Seminář představí projekty, které SMART řešení promýšlejí v širších kontextech, integrovaně a usilují o zlepšení života komunit, životního prostředí, zavádění smysluplných technologií v rámci větších celků, integrovaně. Budeme se bavit o konceptu tzv. 15minutového města, proměnách průmyslových zón v obytné a polyfunkční čtvrti, koncepcích nových čtvrtí na zelené louce. Prezentovány budou projekty hotové, v realizaci i ty připravované velkých měst (Olomouc, Ostrava), středně velkých (Jeseník, Třebíč, Židlochovice) i obcí (Trojanovice).

Na semináři budou představeny projekty, zkušenosti a příklady dobré praxe místních samospráv z Česka i z dalších zemí V4. Projekt probíhá ve spolupráci s národními sdruženími místních samospráv v Česku (Svaz měst a obcí České republiky), na Slovensku (Združenie miest a obcí Slovenska), v Maďarsku (TÖOSZ) a Polsku (ZMP).

Pro koho je konference určena?

Především pro starosty, zastupitele a pracovníky městských a obecních úřadů, kteří se zabývají SMART agendou, rozvojem měst a obcí, stavebními aktivitami a investicemi.

Kdy a kde se konference koná?

  1. 6. 2023, 8.30-15:30, Magistrát města Olomouce, Hynaisova 10

Registrujte se ZDE.

Foto: Pexels
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze