Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceDoprava a InfrastrukturaTiskové zprávy

V Benešově proběhne Regionální den PID

Image

V sobotu 20. dubna bude město Benešov hostit akci regionálního významu. Od 10 do 17 hodin se v prostoru vlakového nádraží a autobusového terminálu uskuteční Regionální den PID, na kterém se návštěvníkům představí historické autobusy nebo speciální vlaky. 

S akcí se spojí i bohatý doprovodný program a také mimořádný provoz MHD Benešov. Regionální den PID pořádá Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) ve spolupráci s Českými drahami, Správou železnic a městy Benešov a Bystřice. Od autobusového terminálu budou během celého dne odjíždět historické autobusy (jejich přehled najdete na konci zprávy), které cestující rozvezou po turisticky atraktivních bodech v okolí. Půjde např. o zámek Konopiště, Farmapark Soběhrdy, zámek Jemniště, muzeum Svět Škodovek nebo Pivovar Ferdinand. 

20. dubna bude pro návštěvníky mimořádně otevřen také zámek Líšno a na náměstí v Bystřici bude připraven další doprovodný program. Slevenky na vstupy budou k dostání v historických autobusech a na stánku PID.

Z benešovského vlakového nádraží budou na tratích do Senohrab, Prahy nebo Vlašimi a zpět jezdit speciální vlakové soupravy. Lákadlem přímo v Benešově bude páková drezína od Železnice Česká Sibiř a výstava dalších kolejových vozidel. Na terminálu se zabaví i rodiny s dětmi, pro něž bude připraven skákací hrad, dílničky i občerstvení. Mezi informačními stánky pořadatelů bude zastoupen i stánek města Benešov, v němž zájemci najdou užitečné informace z oblasti místní dopravy (s důrazem na MHD a sdílená kola), budou se moci vyfotit ve fotokoutku či zapojit do hravé soutěže.

V rámci Regionálního dne PID se návštěvníci mohou těšit také na statické ukázky autobusů, mezi kterými nebude chybět jeden z minibusů ISUZU NovoCiti Life, které jsou tváří benešovské MHD. Ta bude v sobotu mimořádně v provozu s cílem zajistit svoz na akci. Jan Vachtl, referent pro MHD Benešov doplňuje: „Sobotní provoz nebude kopírovat tradiční jízdní řád z pracovních dní, ale bude přizpůsoben potřebám akce. Během celého dne budou naše autobusy svážet místní ze vzdálenějších částí města. Od této mimořádné služby si slibujeme, že Benešáci nechají auta doma a do centra se svezou s MHD.“ Spoje mířící přímo na autobusový terminál budou jezdit z Mariánovic, Pomněnic, Okrouhlice, Bukové Lhoty, Konopiště,

Spořilova nebo ze zastávky U Náhonu.

Pořadatelé akce očekávají, že na akci zavítají nejen místní, ale v hojném počtu i turisté a lidé z celého kraje. „Vzhledem k omezeným parkovacím kapacitám, které nabízí blízké okolí vlakového nádraží a autobusového terminálu, doporučujeme na akci dorazit právě veřejnou dopravou. Pokud by přespolní návštěvníci a lidé zdaleka přece jen preferovali osobní dopravu, své vozidlo budou moci odstavit např. v parkovacím domě hned vedle budovy vlakového nádraží,“ dodává Jan Vachtl.

Přehled historických autobusů:

  • Škoda 706 RTO
  • Karosa C 734
  • Karosa B961
  • Ikarus 280

Přehled speciálních vlaků:

  • Elektrická jednotka 451 – Žabotlam
  • Motorová jednotka 847 – RegioFox
  • Motorová jednotka 814 – RegioNova
  • Motorový vůz 801 – Hurvínek

Jízda historickými autobusy bude zdarma, ve vlacích bude platit tarif PID.

Podrobnosti k akci najdete také na webových stránkách PID.

Foto a Zdroj: Mgr. Tereza Lípová
propagace a vztahy k veřejnosti
Město Benešov

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze