Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceChytré město

Veletrh URBIS 2024 letos proběhne v červnu

Image

Letošní ročník veletrhu URBIS vstupuje do nové éry pod názvem URBIS The Smart Cities Meetup. Aspirovat bude na nejzásadnější českou i středoevropskou platformu pro zavádění inovací v obcích a regionech. Do jeho rozvoje se zapojuje i Svaz měst a obcí. Akce se koná v Brně.

KDY: 4. – 6. června 2024

KDE: Výstaviště Brno

Pro koho je veletrh určen: pro všechny aktéry ekosystémové spolupráce při zavádění inovací do měst, obcí a regionů.

Co je smyslem URBIS?

Téma Smart Cities se stává stále důležitější součástí rozvoje českých měst, obcí a regionů. Přibývající výzvy, kterým dnes společně čelíme, si žádají hledání inovativních řešení a postupů, které jsou klíčem k zajištění udržitelného rozvoje, prosperity i kvality našich každodenních životů. Mezinárodní příklady jasně ukazují, že k úspěšnému rozvoji Smart Cities a implementaci inovací do praxe dochází pouze při silné vzájemné spolupráci aktérů napříč sektory i úrovněmi. Taková spolupráce ovšem nevzniká sama od sebe, ale vyvíjí se z pravidelného setkávání, sdílení zkušeností a vzájemného učení. Právě proto jsme se ve spojení čtyř ministerstev a asi desítky dalších institucí rozhodli zaměřit na URBIS a koncentrovat důležité aktivity, informace a hráče v jeden čas na jedno místo. Pro dosažení kýženého pozitivního dopadu je důležité, abyste dorazili jak Vy a kolegové z Vašich úřadů, tak zástupci městských/krajských firem a organizací, jejichž role v rozvoji Smart Cities je neodmyslitelná. Proto, prosím, sdílejte toto pozvání také s kolegy a partnery ve Vašem ekosystému.

Proč byste na URBIS neměli chybět?

S Vaší pomocí chceme vytvořit prostředí, kde můžeme otevřeně a věcně diskutovat o přístupech ke Smart Cities u nás i v zahraničí a na základě toho posouvat naši spolupráci na novou úroveň. Vaše přítomnost – jakožto aktérů v území – je nenahraditelná. Tvořit budoucnost měst, obcí a regionů a podporovat inovace, které přinesou výhody pro občany v celém Česku i za našimi hranicemi, totiž nelze bez Vás. V rámci URBIS se můžete těšit na:

  • Rozhovory, panelové diskuze a přednášky odborníků o výzvách i příležitostech Smart Cities
  • Prezentace úspěšných domácích i zahraničních projektů a sdílení dobré praxe
  • Ukázky inovativních řešení a vznikající živou laboratoř v areálu BVV
  • Networking a možnost navázání nových užitečných partnerství

Jak dál?

Organizační informace a pokyny k registraci budou průběžně zveřejňovány na stránkách hlavního organizátora Veletrhů Brno, a.s.: www.bvv.cz/urbis a na webu SMO ČR. V případě zájmu o účast formou stánku vaší obce či vašich příspěvkových organizací, neváhejte se obrátit na manažerku projektu Janu Kornetovou: +420 724 841 697, jkornetova@bvv.cz. Nabídku pro vystavovatele naleznete níže v příloze.

S dotazy na Ministerstvo pro místní rozvoj a návrhy na vystoupení v rámci konference se neváhejte obrátit na Jana Svobodu, metodika Smart Cities: +420 705 799 277, jan.svoboda@mmr.gov.cz.

Foto a Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze