Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Známe finalisty Vesnice roku

Image

Hodnotící komise v průběhu května a června vybraly třináct krajských vítězů 27. ročníku soutěže Vesnice roku. Ti se v září v Luhačovicích utkají o celostátní titul za rok 2023. Vítěz získá rovněž finanční odměnu ve výši až 2,6 milionů korun od Ministerstva pro místní rozvoj.

Hodnotící komise, které v průběhu května a června navštěvovaly přihlášené obce, vybraly krajské vítěze. Oceňoval se společenský život, aktivity občanů, podnikání, péči o stavební fond a obraz vesnice, občanskou vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, úroveň péče o veřejná prostranství, krajinu, přírodní prvky a zeleň v obci, připravované záměry, informační technologie a koncepční dokumenty obce. Za nejlepší výsledky v těchto kritériích hodnocení získala třináctka finalistů Zlatou stuhu v krajských kolech.

Mezi přihlášenými obcemi je letos jeden unikát – obec Suchá Lhota v Pardubickém kraji, která je ze všech kandidátů celostátního kola s 84 obyvateli nejmenší co do počtu obyvatel, je zároveň nejmenší z obcí, které se tento rok přihlásily. Naopak největší soutěžící obcí je Hrádek v Moravskoslezském kraji s 1 966 obyvateli. Dále se o titul utkají Doudleby, Sudoměřice, Andělská Hora, Suchý Důl, Bílý Kostel nad Nisou, Čechy pod Kosířem, Chodová Planá, Ledčice, Dolní Poustevna, Nová Ves u Nového Města na Moravě a Ostrožská Lhota.

Hodnocení celostátního kola soutěže proběhne od 27. srpna do 2. září 2023. Vyhlášení výsledků celostátního kola se pak uskuteční 16. září 2023 v Luhačovicích, kde se zároveň dozvíme, kdo získá Cenu veřejnosti a Koláčovou cenu za nejlepší domácí koláče. Celkový vítěz a nositel titulu „Vesnice roku 2023“ získá finanční odměnu ve výši až 2,6 milionů korun od Ministerstva pro místní rozvoj.

Foto Pavel Hrdlička

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze