Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchDotace a Finance

Broumov ve videu představuje krásné, ale nedostupné jeskyně

Věděli jste, že se na Broumovsku nachází mnoho pseudokrasových jeskyní? Ty jsou typické pro pískovcové oblasti a nenajdete v nich krápníky jako v těch krasových, protože vznikají mechanickým působením. Všechna skalní města regionu, jmenovitě Broumovské stěny, Adršpašsko-teplické skály, Ostaš, Hejda a Kočičí skály, jsou na podzemní prostory velmi bohatá. Česká speleologická společnost zde prostřednictvím broumovské organizace registruje téměř 200 prostor a další na své objevení ještě trpělivě čekají. Vstup do temných jeskyní je ale bohužel pro běžného turistu nemožný. Proto alespoň nahlédněte do unikátních míst vytvořených během staletí přírodou a poznejte náročnou práci jeskyňářů prostřednictvím tohoto videoklipu.

Výrobu obou klipů realizoval místní fotograf a kameraman Zdeněk Vlček @enricoschimanski, moc děkujeme, a je možno je zhlédnout pod názvy Turistické Broumovsko 2022 a „Speleologické Broumovsko 2022“ na kanálu MĚSTO BROUMOV na www.youtube.com.

Foto a zdroj: Broumov město

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
383
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze