Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchChytré městoKultura

  Česká firma dodala audioprůvodce pro MČ v Limě 

  Česká firma Smart Guide ve spolupráci s radnicí městské části Miraflores v Limě slavnostně představila audioprůvodce pro archeologickou zónu Huaca Pucllana. Aplikace pro mobilní telefony usnadní turistům prohlídku jedné z nejvýznamnějších historických lokalit Limy.

  Smart Guide působí na peruánském trhu dva roky. Nabízí vytvoření audioprůvodce na míru. Aplikaci lze jednoduše nainstalovat do mobilního telefonu. Spolu s několika dalšími účastníky česká firma vyhrála národní soutěž Turismo Emprende 2020 – 2022, kterou vyhlásilo peruánské Ministerstvo zahraničního obchodu a cestovního ruchu. Tím získala další prostředky pro počáteční financování svých lokálních aktivit.

  Dnes lze s pomocí aplikace navštívit více než 600 destinací po celém světě a absolvovat přes 800 tras. Dosud ji využilo přibližně 600 tisíc uživatelů.

  Huaca Pucllana je ceremoniálním centrem domorodé civilizace Limská kultura, která dosáhla svého vrcholu v pátém století. Toto centrum je postavené z nepálených sušených cihel. Audioprůvodce byl slavnostně představen zástupcem firmy Ignaciem Graňou. Ředitelka archeologické zóny Micaela Álvarez Calmet v úvodním proslovu ocenila přínos aplikace pro návštěvníky. Akce se zúčastnila také Eva Tadlíková, rada Velvyslanectví ČR.

  MACHU PICCHU I DALŠÍ MÍSTA

  Společnost již před časem vytvořila audioprůvodce pro řadu dalších zajímavých míst v Peru, kromě hlavního města i pro lokality jako Cusco, Ica, Machu Picchu, Ollantaytambo nebo Valle Sagrado. V jednání jsou audioprůvodci pro další destinace.

  Pro Peru je cestovní ruch klíčovým sektorem a důležitým zdrojem příjmů. Vláda se snaží znovu přilákat do země zahraniční turisty a aplikace české firmy může být zajímavým doplňkem klasické nabídky služeb.

  Foto a zdroj: Kurzy.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze