Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchChytré městoPamátky a kultura

Česká firma dodala audioprůvodce pro MČ v Limě 

Česká firma Smart Guide ve spolupráci s radnicí městské části Miraflores v Limě slavnostně představila audioprůvodce pro archeologickou zónu Huaca Pucllana. Aplikace pro mobilní telefony usnadní turistům prohlídku jedné z nejvýznamnějších historických lokalit Limy.

Smart Guide působí na peruánském trhu dva roky. Nabízí vytvoření audioprůvodce na míru. Aplikaci lze jednoduše nainstalovat do mobilního telefonu. Spolu s několika dalšími účastníky česká firma vyhrála národní soutěž Turismo Emprende 2020 – 2022, kterou vyhlásilo peruánské Ministerstvo zahraničního obchodu a cestovního ruchu. Tím získala další prostředky pro počáteční financování svých lokálních aktivit.

Dnes lze s pomocí aplikace navštívit více než 600 destinací po celém světě a absolvovat přes 800 tras. Dosud ji využilo přibližně 600 tisíc uživatelů.

Huaca Pucllana je ceremoniálním centrem domorodé civilizace Limská kultura, která dosáhla svého vrcholu v pátém století. Toto centrum je postavené z nepálených sušených cihel. Audioprůvodce byl slavnostně představen zástupcem firmy Ignaciem Graňou. Ředitelka archeologické zóny Micaela Álvarez Calmet v úvodním proslovu ocenila přínos aplikace pro návštěvníky. Akce se zúčastnila také Eva Tadlíková, rada Velvyslanectví ČR.

MACHU PICCHU I DALŠÍ MÍSTA

Společnost již před časem vytvořila audioprůvodce pro řadu dalších zajímavých míst v Peru, kromě hlavního města i pro lokality jako Cusco, Ica, Machu Picchu, Ollantaytambo nebo Valle Sagrado. V jednání jsou audioprůvodci pro další destinace.

Pro Peru je cestovní ruch klíčovým sektorem a důležitým zdrojem příjmů. Vláda se snaží znovu přilákat do země zahraniční turisty a aplikace české firmy může být zajímavým doplňkem klasické nabídky služeb.

Foto a zdroj: Kurzy.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze