Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruch

  MMR uspořádalo kulatý stůl k zákonu o cestovním ruchu

  Ministerstvo pro místní rozvoj v pondělí 16. května uspořádalo kulatý stůl k zákonu o cestovním ruchu. K jednání byli přizváni hlavní aktéři, kteří k dané problematice mají co říct: poslanci, zástupci Úřadu vlády, dotčených ministerstev, Českého statistického úřadu, agentury CzechTourism, České unie cestovního ruchu, Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR, Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR, Národního památkového ústavu, Univerzity Karlovy, Asociace organizací cestovního ruchu, krajských úřadů, Sdružení turistických oblastí a dalších odborníků na cestovní ruch.

  Ministerstvo pro místní rozvoj včera uspořádalo kulatý stůl, kde se řešil chystaný zákon o cestovním ruchu. Jednání uvedla náměstkyně ministra pro místní rozvoj Daniela Grabmüllerová. Následovala první část jednání, ve které experti na cestovní ruch prezentovali zkušenosti se současným stavem managementu cestovního ruchu v České republice a představili cesty, kterými bychom mohli jako stát vyrazit směrem ke zlepšení stavu. V druhé části jednání proběhla konstruktivní diskuse účastníků, při které padla řada návrhů, které ministerstvo bude zvažovat v rámci přípravy návrhu věcného záměru zákona o cestovním ruchu.

  S přípravou zákona o cestovním ruchu počítá Programové prohlášení vlády. V současné době neexistuje žádný právní rámec pro řízení cestovního ruchu v České republice. Nejsou zde vymezeny role jednotlivých účastníků, způsob financování rozvoje turistických destinací, atd. Cílem návrhu věcného záměru zákona o cestovním ruchu je posoudit možnosti a varianty pro vytvoření právního rámce, kterým by bylo možné přispět ke koordinovanému a trvalému rozvoji cestovního ruchu v České republice.

  V dalších dnech budou dále pokračovat jednání s jednotlivými aktéry o otázkách a tématech, které vzešly ze včerejšího kulatého stolu. Další jednání v takto širším formátu proběhne na podzim tohoto roku. 

  Foto: MMR
  Zdroj: Kurzy.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze