Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchChytré městoITPamátky a kultura

Studenti zpracují inovativní řešení pro kulturní a kreativní průmysl

I v letošním roce bude Karlovarská agentura rozvoje podnikání (dále „KARP“) spolupracovat s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně, Fakultou sociálně ekonomickou v rámci předmětu Inovace. Cílem spolupráce je nechat zpracovat studenty konkrétní téma týkající se inovačního prostředí. Agentura KARP vidí řešenou problematiku očima mladé generace a studenti získávají praktický pohled na věc.

„Studentům 5. ročníku Fakulty sociálně ekonomické jsou k dispozici naši kolegové z agentury, kteří zajišťují odborný, konzultační servis, resp. mentoring. Pomáhají studentům propojit teoretické poznatky s praxí,“ řekl Vlastimil Veselý, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání.

V loňském roce byla hlavním tématem problematika Smart city, kdy studenti zpracovali návrhy inovativního řešení pro město Loket a Hroznětín. Kvůli pandemii COVID-19 spolupráce probíhala především online. V letošním roce se práce zaměří na kulturní a kreativní průmysly, které jsou pro Karlovarský kraj důležitým tématem, neboť v regionu vznikne nová Krajská kulturní kreativní kancelář – 4K. Studenti navrhnou procesy pro efektivní fungování této kanceláře. „Věříme, že praktická činnost studenty významně obohatí o nové poznatky, výstupy studentů budou kvalitní a reálné a poslouží Karlovarskému kraji při praktickém využití,“ doplnil Tomáš Sýkora z Katedry regionálního rozvoje a veřejné správy UJEP.

Foto: Shine Consulting
Zdroj: Karlovarská drbna

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze