Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchMístní rozvoj

Studie revitalizace části lázeňské čtvrti v Karlových Varech

Současný stav jižního vstupu do lázeňské čtvrti města je neutěšený. Okolí Císařských lázní, Vřídelní kolonády a Divadelního náměstí včetně pravobřežní komunikace ul. Marianskolázeňská, ul. Nová Louka a ul. Vřídelní vyžaduje celkovou revitalizaci s jasně nastavenými principy. V minulosti byla podle autorského a celostního architektonického návrhu realizovaná rekonstrukce veřejných prostranství na levém břehu řeky Teplé – Staré louce. Nyní je dalším logickým krokem přikročit k celostnímu řešení pravobřežního prostoru s vizí vytvořit v rámci lázeňského centra jednotný celek. Aktuální rekonstrukce budovy Císařských lázní a její přeměna pro kulturní využití, obnova Vřídelní kolonády a důstojné umístění nové jezdecké sochy Karla IV. urychleně vyžadují postupnou kultivaci této lázeňské promenádní osy.
Ke spolupráci na řešení tohoto prostoru si město přizvalo dopravního specialistu Ing. Syrového, který má za sebou například spolupráci s pražským IPRem a renomované krajinářské architekty z atelieru Krejčiříkovi, v jejichž portfoliu nalezneme i rekonstrukci UNESCO zahrad v Kroměříži. Cílem koncepční studie je detailně promyslet dopravní řešení, parkování i posílení kostry MHD a celkově navrhnout nové prostorové řešení celého území. Inspiraci jsme našli v historii, ale zásadní roli při navrhování hrají i současné návaznosti a řešení, reagující na problémy dnešní doby např. klimatickou změnu.
Zájemci se mohou zúčastnit online přednášky v úterý 6. dubna v 18:00. Odkaz na sledování zde.
Zdroj: Karlovarské radniční listy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze