Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchMístní rozvoj

  Studie revitalizace části lázeňské čtvrti v Karlových Varech

  Současný stav jižního vstupu do lázeňské čtvrti města je neutěšený. Okolí Císařských lázní, Vřídelní kolonády a Divadelního náměstí včetně pravobřežní komunikace ul. Marianskolázeňská, ul. Nová Louka a ul. Vřídelní vyžaduje celkovou revitalizaci s jasně nastavenými principy. V minulosti byla podle autorského a celostního architektonického návrhu realizovaná rekonstrukce veřejných prostranství na levém břehu řeky Teplé – Staré louce. Nyní je dalším logickým krokem přikročit k celostnímu řešení pravobřežního prostoru s vizí vytvořit v rámci lázeňského centra jednotný celek. Aktuální rekonstrukce budovy Císařských lázní a její přeměna pro kulturní využití, obnova Vřídelní kolonády a důstojné umístění nové jezdecké sochy Karla IV. urychleně vyžadují postupnou kultivaci této lázeňské promenádní osy.
  Ke spolupráci na řešení tohoto prostoru si město přizvalo dopravního specialistu Ing. Syrového, který má za sebou například spolupráci s pražským IPRem a renomované krajinářské architekty z atelieru Krejčiříkovi, v jejichž portfoliu nalezneme i rekonstrukci UNESCO zahrad v Kroměříži. Cílem koncepční studie je detailně promyslet dopravní řešení, parkování i posílení kostry MHD a celkově navrhnout nové prostorové řešení celého území. Inspiraci jsme našli v historii, ale zásadní roli při navrhování hrají i současné návaznosti a řešení, reagující na problémy dnešní doby např. klimatickou změnu.
  Zájemci se mohou zúčastnit online přednášky v úterý 6. dubna v 18:00. Odkaz na sledování zde.
  Zdroj: Karlovarské radniční listy

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze