Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruch

V Jihočeském kraji pomáhají turistice i Šumavské podcasty

Před půl rokem začal spolek destinačního managementu PRO Šumavsko vydávat Šumavské podcasty. Brzy se staly tak oblíbenými, že jejich autoři zorganizovali pro posluchače také osobní setkávání.

„První díl byl zaměřen na třicáté výročí založení Národního parku Šumava, v němž jsme si povídali o Šumavě a její jedinečné přírodě, o tom, co se za těch třicet let povedlo a co se možná mělo udělat jinak, o divokých šelmách vracejících se na Šumavu či například o významu tlejícího dřeva v přírodě“ říká Ing. Marie Korousová z turistické oblasti Šumavsko. „Již první díl si poslechlo tisíc lidí a k němu přibyly od jeho vydání další – třeba s profesionálním průvodcem, spisovatelem a šumavským rodákem Josefem Peckou a kastelánem Mgr.Vojtěchem Brožem o rekonstrukci vimperského zámku. Setkali jsme se i s pracovníky zoologického oddělení NP Šumava a povídali jsme si o návratu vlků do divoké přírody. Posluchači narazí i na povídání o díle spisovatele Karla Klostermanna a jeho životě na Šumavě nebo si mohou poslechnout díl se zakladatelem projektu WeLoveŠumava, Richardem Brožem,“ doplňuje Ing. Marie Korousová.

Mimořádný zájem o podcasty vedl k dalšímu nápadu – na základě každého takového dílu chystá spolek destinačního managementu veřejné besedy, kde zakladatel projektu Šumava Guides a moderátor Roman Žaloudek každého hosta veřejně vyzpovídá a návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost se ptát osobně na otázky se Šumavou spojené. „Během jednotlivých besed soutěžíme o hodnotné ceny a zvídaví posluchači mají šanci získat dárek,“ zve na besedy také Klára Sochorová, předsedkyně spolku PRO Šumavsko. „S veřejnými besedami začínáme 7. června v aule prachatického gymnázia, kde se představí Richard Brož z WeLoveŠumava, poté zavítáme i s dalšími hosty do města Vimperk a Volary.“

V rámci dalších dílů Šumavských podcastů se posluchači mohou těšit na hosty jako jsou „Fotíme Šumavu“ nebo triatlonista Michal Piloušek ml. Šumavské podcasty jsou k dispozici na běžných platformách jako Spotify, Youradio talk, Google podcasty nebo přímo na www.podcast.jiznicechy.cz.

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního systému cestovního ruchu Jihočeského kraje na www.jiznicechy.cz. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení, komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů.

Foto: Jihočeský kraj
Zdroj: Jihočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze