Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré město

Cheb bude mít nový moderní kamerový systém

V Chebu má v závěru letošního roku začít fungovat zcela nový kamerový systém. Město již vyhlásilo výběrové řízení na jeho dodavatele. Podle předběžných odhadů by za něj mělo zaplatit zhruba 6 milionů korun. S instalací se počítá v průběhu podzimních měsíců. Kamery budou umístěny nově například na vjezdech do města nebo v některých problémových lokalitách, kde častěji dochází k páchání trestné činnosti či přestupků.
Oproti stávajícímu, již zcela zastaralému systému, dojde k podstatnému navýšení počtu kamerových bodů. Nynější analogový systém jich má 18, z nichž ale polovina již nefunguje, v případě toho nového půjde o 42 kamer. Umístěny budou nově například na vjezdech do města nebo v některých problémových lokalitách, kde častěji dochází k páchání trestné činnosti či přestupků. K dispozici bude také kamera mobilní.
Zcela nesrovnatelná bude v porovnání se současným stavem kvalita obrazového záznamu a funkčnost celého systému. Ten bude disponovat řadou „inteligentních“ funkcí, takže například obsluhu sám upozorní na vozidlo určité SPZ či na různé problematické situace, jako je třeba shlukování více osob, snaha o vniknutí do objektu, pohyb kolem zaparkovaných vozidel a podobně.
Zdroj: Město Cheb

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze