Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoMístní rozvoj

  Dvacet let spolupráce mezi Jihočeským krajem a Dolními Rakousy

  Mobilita bez hranic, Hospodářská platforma či Památky žijí. To jsou příklady projektů 20leté spolupráce Jihočeského kraje a Dolních Rakous v rámci Euroregionu Silva Nortica. Jejím cílem je vzájemná podpora v oblasti přeshraniční dopravy, rozvoje hospodářství či cestovního ruchu.

  Během zmíněného období Jihočeši se svými rakouskými sousedy společně oslavili rozšíření Schengenského prostoru v roce 2004 v Českých Velenicích či 10. výročí od založení euroregionu v roce 2012 v Hospodářském parku České Velenice / Gmünd.

  „V roce 2004 se Euroregion Silva Nortica stal Správcem Fondu malých projektů a tuto činnost vykonává doposud, tedy celých 18 let. Ve čtyřech programových obdobích byly podpořeny stovky malých projektů za miliony eur. Administrace Fondu malých projektů se stala hlavním územním přínosem euroregionu a ukázala, že fond je významným nástrojem pro podporu přeshraniční spolupráce,“ řekl náměstek hejtmana Pavel Hroch.

  Fond malých projektů pokračuje v programovém období 2021 až 2027, ve kterém by měly být opět podpořeny kromě projektů „people-to-people“ také malé investiční projekty v oblasti cestovního ruchu. Zároveň mají být dále podporovány projekty přeshraniční spolupráce členských měst a obcí euroregionu, různých typů škol a dalších zařízení – kulturních, sportovních, vzdělávacích, zdravotnických apod.

  Zdroj: Jihočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze