Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoMístní rozvoj

  Karlovy Vary modernizují veřejné osvětlení

  Stovky svítidel veřejného osvětlení v Karlových Varech prochází obnovou. Do nápravy špatného technického stavu a výměny svítidel investuje město zhruba 4 miliony korun, vedle vlastních prostředků využije i dotační podporu.
  „Na modernizaci veřejného osvětlení se nám podařilo získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Díky ní můžeme vyměnit bezmála tři stovky starých sodíkových svítidel za úsporná LED světla. Čistě z vlastních prostředků vyměníme nebo doplníme pouliční lampy v lokalitách s častými poruchami nebo nedostatečným osvětlením,“ uvádí první náměstek primátorky Tomáš Trtek.
  Výměna svítidel je v plném proudu a dokončena bude v druhé polovině května. 290 LED světel se postupně instaluje v částech čtvrtí Doubí, Rybáře a Růžový vrch. Konkrétně se jedná o ulice Buchenwaldská, Celní, Dělnická, Horní Alej, Jahodová, Jáchymovská, Jana Opletala, Karolíny Světlé, Keřová, Klínovecká, Kosmonautů, Majakovského, Myslivecká, nám. 17. listopadu, Plešivecká, Sedlecká, Sladovnická, Souběžná, Spálená, Svatošská, Šípková, U Dětské vesničky, U Kolny, U Ovčárny, Vodárenská, Železniční. Modernizaci provádí společnost Q-EL Pro s.r.o., která ve výběrovém řízení uspěla s nabídkovou cenou 1 553 937,66 Kč včetně DPH. Poskytnutá dotace ze Státního fondu životního prostředí činí 810 849 Kč.
  Další 2 miliony korun vyčlenilo město na kompletní výměnu poruchového veřejného osvětlení. V současné době se mění havarijní lampy v doubské Modenské ulici a instaluje se nové osvětlení v části Počeren v lokalitě u hřiště, kde dosud nebylo. Opravy se letos dotknou také nevhodně osvětlených stezek v Jasmínové a Dlouhé ulici. Kompletní opravou projdou lampy například v ulicích Polská, Jízdárenská, Na Rolavě, Nádražní, Mattoniho nábřeží, v areálu ZŠ Krušnohorská a na dalších místech. Tuto investiční akci realizuje Dopravní podnik Karlovy Vary jako správce veřejného osvětlení ve městě.
  Zdroj: Město Karlovy Vary

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze