Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoMístní rozvoj

Karlovy Vary modernizují veřejné osvětlení

Stovky svítidel veřejného osvětlení v Karlových Varech prochází obnovou. Do nápravy špatného technického stavu a výměny svítidel investuje město zhruba 4 miliony korun, vedle vlastních prostředků využije i dotační podporu.
„Na modernizaci veřejného osvětlení se nám podařilo získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Díky ní můžeme vyměnit bezmála tři stovky starých sodíkových svítidel za úsporná LED světla. Čistě z vlastních prostředků vyměníme nebo doplníme pouliční lampy v lokalitách s častými poruchami nebo nedostatečným osvětlením,“ uvádí první náměstek primátorky Tomáš Trtek.
Výměna svítidel je v plném proudu a dokončena bude v druhé polovině května. 290 LED světel se postupně instaluje v částech čtvrtí Doubí, Rybáře a Růžový vrch. Konkrétně se jedná o ulice Buchenwaldská, Celní, Dělnická, Horní Alej, Jahodová, Jáchymovská, Jana Opletala, Karolíny Světlé, Keřová, Klínovecká, Kosmonautů, Majakovského, Myslivecká, nám. 17. listopadu, Plešivecká, Sedlecká, Sladovnická, Souběžná, Spálená, Svatošská, Šípková, U Dětské vesničky, U Kolny, U Ovčárny, Vodárenská, Železniční. Modernizaci provádí společnost Q-EL Pro s.r.o., která ve výběrovém řízení uspěla s nabídkovou cenou 1 553 937,66 Kč včetně DPH. Poskytnutá dotace ze Státního fondu životního prostředí činí 810 849 Kč.
Další 2 miliony korun vyčlenilo město na kompletní výměnu poruchového veřejného osvětlení. V současné době se mění havarijní lampy v doubské Modenské ulici a instaluje se nové osvětlení v části Počeren v lokalitě u hřiště, kde dosud nebylo. Opravy se letos dotknou také nevhodně osvětlených stezek v Jasmínové a Dlouhé ulici. Kompletní opravou projdou lampy například v ulicích Polská, Jízdárenská, Na Rolavě, Nádražní, Mattoniho nábřeží, v areálu ZŠ Krušnohorská a na dalších místech. Tuto investiční akci realizuje Dopravní podnik Karlovy Vary jako správce veřejného osvětlení ve městě.
Zdroj: Město Karlovy Vary

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze