Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Bezpečnost v obcíchChytré městoEnergetikaMístní rozvojŽivotní prostředí

LED svítidla pro veřejné osvětlení měst a obcí

Obec Vernéřovice se nachází v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji v údolí Vernéřovického potoka. V souladu s modernizací obce, snižováním spotřeby energie a důrazu na ekologii proběhla v obci výměna stávajícího veřejného osvětlení. Původní sodíkové výbojky nahradila modernější a výrazně energeticky úspornější LED svítidla.

Jako náhrady za běžné sodíkové výbojky zvolil zadavatel svítidla LEDVANCE STREETLIGHT FLEX, které se nabízí ve variantě s vyzařovacím úhlem 25° nebo 35° a s různými příkony. Verze 25° se hodí pro všeobecné osvětlení komunikací, verze se širším úhlem vyzařování naopak pro osvětlení širších komunikací nebo celých oblastí. Všechna svítidla STREETLIGHT FLEX mají nulovou hodnotu horní účinnosti, tedy světlo distribuují pouze směrem dolů, čímž minimalizují svůj podíl na šíření nežádoucího světelného smogu. Nabízí se ve třech barvách světla podle účelu, ke kterému budou sloužit (silnice a sportoviště – chladnější bílá, obytné zóny – teplejší bílá). LED svítidla se montují na stávající sloupy veřejného osvětlení výměnou za stará výbojková svítidla tzv. kus za kus, a to bez použití nástrojů díky pouzdru a zásuvné svorkovnici. Podstatným benefitem je také možnost přesného nastavení úhlu svítidla díky integrovanému kloubu.

Přednosti LED svítidel oproti sodíkovým výbojkám

  • Záruka 5 let
  • Snížení příkonu, úspora elektrické energie
  • Prodloužení servisního intervalu, delší životnost
  • Vysoký měrný výkon 134 lm/W
  • Rychlá a snadná montáž, výměna 1:1
  • K dispozici jsou 3 barvy světla
  • Přesné nastavení úhlu svítidla

Více o LED svítidlech pro veřejné osvětlení měst a obcí se dozvíte zde.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze