Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoVodohospodářství

Liberec posiluje systém varování před povodněmi

Více než stovku nových hlásičů, devět elektronických sirén a čtyři čidla pro monitorování výšky hladiny vodních toků instalují v těchto dnech technici na vytipovaných místech v Liberci.
Do posílení varovného a informačního systému, které mají včas varovat složky Integrovaného záchranného systému a veřejnost před ohrožením například během povodní nebo při jiných mimořádných událostech, město investovalo zhruba 9 milionů korun. Sedmdesát procent z této částky získalo jako dotaci od Ministerstva životního prostředí.
Nové moderní sirény umožní svolání dobrovolných hasičů k výjezdu, ale také předávání informací obyvatelům v přilehlých lokalitách. Rozšířením varovného a informačního systému dojde k výraznému zlepšení možností tak, aby orgány města nebo složky IZS při vzniku náhlých krizových situací mohly co nejdříve varovat občany a podat o konkrétní události i hlasovou informaci.
Součástí projektu za 9 milionů korun je mimo jiné i výměna devíti starých rotačních sirén na nové budově magistrátu a hasičských zbrojnicích městských jednotek požární ochrany.
Posílení zvukového varovného a informačního systému sirénami je podle primátora důležité mimo jiné i proto, že podle aktuálních zkušeností ze světa nelze spoléhat na upozornění před nebezpečím pouze prostřednictvím rádia a mobilních sítí.
Zdroj: Město Liberec

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze