Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré město

Metodické doporučení k zajištění ubytování pro Ukrajince

Metodické doporučení Ministerstva vnitra ČR s nezávazným návodem, jak v praxi řešit zajištění ubytování osob přicházejících z území Ukrajiny prostřednictvím krajů a obcí s rozšířenou působností v rozsahu stanoveném usnesením vlády.

Ministerstvo vnitra vydalo metodické doporučení pro územní samosprávné celky k zajištění ubytovací kapacity v obcích a krajích pro osoby přicházející z území Ukrajiny podle usnesení vlády č. 207 ze dne 16. března 2022. Metodické doporučení obsahuje nezávazný návod, jak v praxi řešit zajištění ubytování osob přicházejících z území Ukrajiny prostřednictvím krajů a obcí s rozšířenou působností v rozsahu stanoveném usnesením vlády.  Předmětem metodického doporučení je popis variant řešení zajištění ubytovací kapacity a objektů ubytování, včetně vymezení role a postavení kraje a obcí s rozšířenou působností. Nedílnou součástí doporučení je postup poskytování kompenzačního příspěvku. Přílohou metodiky jsou i otázky a odpovědi k procesu uvolnění dotace na kompenzační příspěvky pro kraje v návaznosti na poskytnutí nouzového ubytování a přístřeší podle usnesení vlády z Ministerstva financí.

Další informace včetně metodiky ke stažení najdete na webu Svazu měst a obcí ČR ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze