Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoKomunikace s občany

  Nové poradenské centrum v Ostravě

  Moravskoslezský kraj pomůže firmám, které jsou dodavatelsky navázány na OKD, a existenčně je ohrožuje konec těžby černého uhlí v regionu.  Pomoc a cenné rady dostanou v novém poradenském centru, které bylo otevřeno v prostorách Okresní hospodářské komory v Karviné a Havířově.
  Poradenské centrum spolufinancuje Moravskoslezský kraj, provozovat ho bude Okresní hospodářská komora Karviná v kancelářích v Karviné i Havířově. Jde o jednu z prvních aktivit odborné skupiny s pracovním názvem TASK FORCE OKD, jejímiž členy jsou kromě Moravskoslezského kraje také Krajská hospodářská komora a Svaz průmyslu a dopravy ČR, Úřad práce a Moravskoslezský pakt zaměstnanosti. Cílem této odborné skupiny je vytvořit krajský program, který pomůže firmám navázaným na OKD vyrovnat se s útlumem a ukončením těžby uhlí v regionu tak, aby dál úspěšně fungovaly a dávaly lidem práci.
  „Před měsícem jsme společně oslovili 260 dodavatelů OKD a v dopise je požádali o vyplnění dotazníku. Abychom přesně určili míru dopadu plánovaného ukončení těžby na jednotlivé firmy, potřebovali jsme některé údaje, které není možné zjistit z veřejných zdrojů nebo orgánů státní správy. Unikátní výzkum, který nikdo jiný nedělal, protože všichni se zaměřují hlavně na OKD, potvrdil naše odhady. Když nic neuděláme, s koncem OKD může přijít o práci až 4200 lidí. Upozorňuji, že nemluvím o zaměstnancích této těžební společnosti, o které se postará stát. Řešíme teď ty, kteří pracují ve firmách na OKD navázaných,“ uvedl první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro průmysl, energetiku a chytrý region Jakub Unucka.
  Více informací zde
  Zdroj: www.msk.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze