Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoKomunikace s občany

Nové poradenské centrum v Ostravě

Moravskoslezský kraj pomůže firmám, které jsou dodavatelsky navázány na OKD, a existenčně je ohrožuje konec těžby černého uhlí v regionu.  Pomoc a cenné rady dostanou v novém poradenském centru, které bylo otevřeno v prostorách Okresní hospodářské komory v Karviné a Havířově.
Poradenské centrum spolufinancuje Moravskoslezský kraj, provozovat ho bude Okresní hospodářská komora Karviná v kancelářích v Karviné i Havířově. Jde o jednu z prvních aktivit odborné skupiny s pracovním názvem TASK FORCE OKD, jejímiž členy jsou kromě Moravskoslezského kraje také Krajská hospodářská komora a Svaz průmyslu a dopravy ČR, Úřad práce a Moravskoslezský pakt zaměstnanosti. Cílem této odborné skupiny je vytvořit krajský program, který pomůže firmám navázaným na OKD vyrovnat se s útlumem a ukončením těžby uhlí v regionu tak, aby dál úspěšně fungovaly a dávaly lidem práci.
„Před měsícem jsme společně oslovili 260 dodavatelů OKD a v dopise je požádali o vyplnění dotazníku. Abychom přesně určili míru dopadu plánovaného ukončení těžby na jednotlivé firmy, potřebovali jsme některé údaje, které není možné zjistit z veřejných zdrojů nebo orgánů státní správy. Unikátní výzkum, který nikdo jiný nedělal, protože všichni se zaměřují hlavně na OKD, potvrdil naše odhady. Když nic neuděláme, s koncem OKD může přijít o práci až 4200 lidí. Upozorňuji, že nemluvím o zaměstnancích této těžební společnosti, o které se postará stát. Řešíme teď ty, kteří pracují ve firmách na OKD navázaných,“ uvedl první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro průmysl, energetiku a chytrý region Jakub Unucka.
Více informací zde
Zdroj: www.msk.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
429
Energetika
485
IT
347
Dotace a Finance
1328
Odpady
244

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze