Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoMěsto pro byznys

Plzeňský kraj udržuje nízký počet nezaměstnaných

Na posledním jednání Rady hospodářské a sociální dohody Plzeňského kraje v letošním roce zazněly stěžejní informace k situaci ve zdravotnictví v souvislosti s pandemií covid-19, vyhodnocení demografických dat Českého statistického úřadu, ale především byla Úřadem práce ČR vyhodnocena situace v oblasti nezaměstnanosti napříč Českou republikou. Plzeňský kraj má dle analýzy Úřadu práce ČR ve srovnání s ostatními kraji velmi nízkou nezaměstnanost, a to téměř 1 % pod průměrnou hodnotou celé ČR.

 „Aktuální situace, kdy pandemie onemocnění covid-19 ovlivnila celý svět, významně zasáhla také náš kraj. Proto jsem velmi ráda, že ve srovnání s ostatními kraji udržujeme nízký počet nezaměstnaných obyvatel kraje i v tomto náročném období. Hodnota 2,6 % nezaměstnaných řadí Plzeňský kraj na přední místa v celé České republice. Ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Plzeňského kraje a Úřadem práce Plzeň monitorujeme trh práce a snažíme se zareagovat tak, abychom využili veškeré naše možnosti k pomoci těm, kteří o práci přišli nebo ji dlouhodobě hledají,“ říká hejtmanka Ilona Mauritzová.

Ke konci října letošního roku se Plzeňský kraj se svými 2,6 % nezaměstnaných zařadil mezi pětici nejlepších krajů ČR. Dlouhodobě vysokou nezaměstnanost pak mají kraje Ústecký a Moravskoslezský s hodnotou více než 5 %. Průměr v nezaměstnanosti na ČR pak je hodnota 3,4 %.
V Plzeňském kraji je nejvyšší počet nezaměstnaných k 31. 10. 2021 na Rokycansku se 3,15 %, následuje Domažlicko s 2,93 % nezaměstnaných. Naopak nejnižší hodnotu vykazuje okres Plzeň-jih s 2,16 % nezaměstnaných obyvatel. Celkem bylo evidováno 10 992 nezaměstnaných obyvatel, z toho 4 035 osob je ve věku nad 50 let, 3 342 je pak v evidenci úřadu práce více než 12 měsíců. Z prezentovaných dat byly uvedeny také počty zaměstnaných cizinců v Plzeňském kraji, a to 64 545.

Hodnota nezaměstnanosti v Plzeňském kraji je nízká i přesto, že některé firmy omezovaly výrobu, jako například ve společnosti Panasonic na Borských polích v Plzni. Tam by se změny měly dotknout až 500 zaměstnanců. Pro tyto zaměstnance je třeba zjistit evidenci v databázi Úřadu práce Plzeň, poradenství, a především jednání s lokálními firmami, které o ně již nyní projevily zájem.

Zdroj: Plzeňský kraj

Tagy: Plzeňský kraj, Ekonomika

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze