Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoMěsto pro byznys

  Plzeňský kraj udržuje nízký počet nezaměstnaných

  Na posledním jednání Rady hospodářské a sociální dohody Plzeňského kraje v letošním roce zazněly stěžejní informace k situaci ve zdravotnictví v souvislosti s pandemií covid-19, vyhodnocení demografických dat Českého statistického úřadu, ale především byla Úřadem práce ČR vyhodnocena situace v oblasti nezaměstnanosti napříč Českou republikou. Plzeňský kraj má dle analýzy Úřadu práce ČR ve srovnání s ostatními kraji velmi nízkou nezaměstnanost, a to téměř 1 % pod průměrnou hodnotou celé ČR.

   „Aktuální situace, kdy pandemie onemocnění covid-19 ovlivnila celý svět, významně zasáhla také náš kraj. Proto jsem velmi ráda, že ve srovnání s ostatními kraji udržujeme nízký počet nezaměstnaných obyvatel kraje i v tomto náročném období. Hodnota 2,6 % nezaměstnaných řadí Plzeňský kraj na přední místa v celé České republice. Ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Plzeňského kraje a Úřadem práce Plzeň monitorujeme trh práce a snažíme se zareagovat tak, abychom využili veškeré naše možnosti k pomoci těm, kteří o práci přišli nebo ji dlouhodobě hledají,“ říká hejtmanka Ilona Mauritzová.

  Ke konci října letošního roku se Plzeňský kraj se svými 2,6 % nezaměstnaných zařadil mezi pětici nejlepších krajů ČR. Dlouhodobě vysokou nezaměstnanost pak mají kraje Ústecký a Moravskoslezský s hodnotou více než 5 %. Průměr v nezaměstnanosti na ČR pak je hodnota 3,4 %.
  V Plzeňském kraji je nejvyšší počet nezaměstnaných k 31. 10. 2021 na Rokycansku se 3,15 %, následuje Domažlicko s 2,93 % nezaměstnaných. Naopak nejnižší hodnotu vykazuje okres Plzeň-jih s 2,16 % nezaměstnaných obyvatel. Celkem bylo evidováno 10 992 nezaměstnaných obyvatel, z toho 4 035 osob je ve věku nad 50 let, 3 342 je pak v evidenci úřadu práce více než 12 měsíců. Z prezentovaných dat byly uvedeny také počty zaměstnaných cizinců v Plzeňském kraji, a to 64 545.

  Hodnota nezaměstnanosti v Plzeňském kraji je nízká i přesto, že některé firmy omezovaly výrobu, jako například ve společnosti Panasonic na Borských polích v Plzni. Tam by se změny měly dotknout až 500 zaměstnanců. Pro tyto zaměstnance je třeba zjistit evidenci v databázi Úřadu práce Plzeň, poradenství, a především jednání s lokálními firmami, které o ně již nyní projevily zájem.

  Zdroj: Plzeňský kraj

  Tagy: Plzeňský kraj, Ekonomika

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze