Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceChytré městoDoprava a Infrastruktura

Poprvé veletrh SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS

Plánovaná veletržní sezóna letošního podzimu v PVA EXPO PRAHA přinese 11. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS. Novinkou je souběžný veletrh SCTS – SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS, který se bude věnovat dopravní infrastruktuře chytrých měst a přinese unikátní koncept simulace města ve výstavní hale. Termín konání obou akcí je 22. až 24. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Partnerem veletrhu je Skupina ČEZ a oficiálními vozy jsou automobily značky FORD.

SCTS – novinka letošního podzimu

Letošní novinkou je interaktivní, specializovaný B2B veletrh se zaměřením na dopravní infrastrukturu chytrých měst. Unikátní koncept veletrhu nasimuluje ve výstavní hale město, kde bude návštěvníky přepravovat autonomní autobus a jednotlivé zastávky pak budou tvořit výstavní expozice. Hlavními body budou zejména řízení dopravního provozu, řešení parkování, informační a odbavovací systémy, platební a satelitní technologie, elektrické dopravní prostředky pro veřejnou dopravu, infrastruktura pro městskou mobilitu a celkově městská doprava budoucnosti. Svou expozici představí i firmy jako E.ON, Spel, Colmex, Roboauto nebo BringAuto. Stále ještě je možné se na veletrh přihlásit a zajistit si tak své místo pro prezentaci novinek a trendů v oboru.

Doprovodný program

Součástí veletrhu SCTS je dvoudenní konference Čistá energie v hromadné dopravě, která proběhne ve dnech 22. – 23. 11. 2022. Partnerem konference je Skupina ČEZ a projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy. Hlavními tematickými bloky konference jsou novinky a trendy elektrických autobusů, financování elektrických autobusů, Smart City řešení pro hromadnou dopravu a dotace. V rámci programu vystoupí řečníci ze státních i nestátních organizací jako je Ladislav Mlčák z Technologické agentury ČR s tématem Financování výzkumně – vývojových aktivit z programů TA ČR, Jakub Kott z E.ON Energie s přednáškou Provoz elektrických vozidel z hlediska infrastruktury a administrace, Josef Daněk z ANTHONYapp s tématem Smart parking/Smart mobility nebo David Michalička, starosta města Říčany s tématem Proč by mělo být MHD v malých městech zdarma.

CZECHBUS opět přinese novinky a trendy z oboru

Profesionálové z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy se sejdou na tradiční události CZECHBUS, která je nejvýznamnějším B2B veletrhem oboru. Návštěvníkům nabízí technologické novinky a trendy v sekcích autobusů, hromadné dopravy, telematiky nebo servisní techniky, možnost přímého setkání s vystavovateli a zástupci renomovaných značek, ale také velmi zajímavý program. Doprovodný program První den veletrhu, v úterý 22. 11., zaplní kongresový sál odborná konference o aktuálních trendech v odbavovacích a informačních systémech (OIS) ve veřejné osobní dopravě připravená Sdružením pro dopravní telematiku – Veřejná doprava „on line“. Následující den na ni naváže Konference Elektrické autobusy pro město, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Tato akce se vyprofilovala jako ojedinělá prezentační a vzdělávací příležitost i jako místo výměny zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. Důležitou roli zde hrají zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy nebo mají aktuální informace.
Více informací včetně kompletních přihlášek na veletrhy najdou zájemci na www.scts.cz a www.czechbus.eu.

SCTS – SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS

CZECHBUS

22. – 24. listopad 2022 | PVA EXPO PRAHA

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze