Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoIT

Portál občana funfuje v Karlových Varech

Ověřit si úhradu poplatků, změnit jejich výši a prověřit případné závazky umožňuje Portál občana, který byl v rámci modernizace a zkvalitnění služeb zpřístupněn na webu Magistrátu města Karlovy Vary. Stav závazků a další informace umožňuje získat jednoduchou cestou.

Vstup do Portálu občana je možný několika způsoby, například pomocí jména a hesla, které zájemcům vygeneruje úřad. Stačí se osobně dostavit na pracoviště oddělení místních poplatků. Další možností je přihlášení za použití občanského průkazu s aktivovaným kontaktním elektronickým čipem, prostřednictvím služby mojeID, bankovní identity atd.

Uživatelům se v Portálu klienta zobrazí souhrn závazků z oblasti místních poplatků a pokut, například poplatky za svoz komunálního odpadu, za psy a další pohledávky. Je možné zde nahlížet nejen na stav svých závazků, ale také na jejich historii, aniž by byla nutná osobní návštěva úřadu.

Systém je napojen na platební bránu a platby je tedy možné provést pomocí QR kódu nebo online prostřednictvím webové platební brány.

Portál občana a kompletní informace o možnostech přihlášení najdou uživatelé na webu Magistrátu města Karlovy Vary v sekci Magistrát – zde: https://mmkv.cz/cs/portal-obcana

Foto: Úřad vlády
Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
464
IT
324
Dotace a Finance
1289
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze