Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoMěsto pro byznysMístní rozvoj

Praha letos plánuje vyhlásit 53 soutěží na velké veřejné zakázky. Většina peněz bude směřovat na stavební akce

Hlavní město Praha v rámci zvyšování transparentnosti svého hospodaření už potřetí v řadě zveřejňuje seznam veřejných zakázek s hodnotou nad 20 milionů korun, které v tomto roce plánuje zahájit. Přehled se zaměřuje na zakázky vyhlašované hlavním městem bez projektů městských společností.

V letošním roce plánuje metropole vyhlásit celkem 53 veřejných zakázek s hodnotou nad 20 milionů korun. Vyplývá to ze seznamu, který město od roku 2020 zpřístupňuje veřejnosti. Celková hodnota zakázek pro letošní rok je 5,056 miliardy korun bez DPH.

„Seznam chystaných velkých zakázek zveřejňujeme s vidinou toho, že díky včasné informovanosti se dodavatelé budou moci lépe na zakázku připravit a do soutěže se jich přihlásí více,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast transparentnosti Adam Zábranský.

Většina zakázek plánovaných na rok 2022, konkrétně 43 v objemu 4,26 miliardy korun, se týká stavebních prací. Nejvíce zakázek (25 v objemu 3,35 miliardy korun) bude realizovat investiční odbor Magistrátu hlavního města Prahy, následuje odbor školství, mládeže a sportu (9 zakázek v objemu 400 milionů korun) a odbor informatických činností spolu s odborem hospodaření s majetkem (po 5 zakázkách za 379 milionů korun, resp. 323 milionů korun).

Největší zakázkou bude výstavba P+R parkoviště na Opatově v hodnotě 600 milionů korun. Mezi další významné projekty patří geologický průzkum Městského okruhu v úseku Balabenka – Štěrboholská radiála (400 milionů korun), výstavba nového pavilonu ZŠ Zlíchov (273 milionů korun) nebo obnova náměstí Jiřího z Poděbrad (270 milionů korun).

Zdroj: Hl. m. Praha

Nejčtenější kategorie
Chytré město
425
Energetika
485
IT
345
Dotace a Finance
1327
Odpady
243

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze