Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré město

Slobozhanska samospráva (Ukrajina) hledá partnera

Slobozhanska samospráva (Ukrajina) hledá partnerské město nebo sdružení obcí v České republice pro spolupráci v oblastech ekonomického rozvoje, kultury, vzdělávání, turistiky, sportu a odpadového hospodářství.

Slobozhanska samospráva se nachází v centrální části Dněpropetrovské oblasti, na severu hraničí s regionálním centrem – městem Dnipr (populace téměř 1 milion lidí). Vzdálenost od obce do hlavního města Kyjeva je 470 km a na mezinárodní letiště „Dnepropetrovsk“ 20 km. Samospráva byla založena v roce 2015 a zahrnuje 6 vesnic s celkem 23 tis. obyvateli. Jejím správním centrem je vesnice Slobozhanske. Díky blízkosti mezinárodního letiště Dnepropetrovsk (20 km) a hlavního správního města regionu Dnipru má výhodnou polohu. Na území obce naleznete rekreační a sportovní infrastrukturu, školská zařízení (6 základních škol, školky) i kulturní instituce (kino, knihovna, kulturní domy, umělecká škola apod.).
Více informací naleznete zde.
Kontaktní osoba: Mgr. Gabriela Hůlková (hulkova@smocr.cz), Sekce regionálního rozvoje a zahraničních vztahů.
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze