Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoEnergetikaMístní rozvoj

Solární osvětlení a multifunkční stanice Adalux

Obec Drnovice osvětluje cestu inovacemi

Jako starosta obce Drnovice, která se nachází ve východní části Valašska poblíž měst Luhačovice nebo Vizovice, bych rád představil nově dokončený projekt nesoucí název Drnovická vyhlídka. Jedná se o soubor dvou dřevěných staveb, které slouží jako turistické vyhlídkové a odpočinkové místo. Při realizaci jsme se snažili do projektu zahrnout nové technologické inovace, které nám pomáhají „vyšlápnout“ do nové éry udržitelnosti a nových možností pro všechny návštěvníky. Právě na těchto obrázcích můžete vidět výsledek naší práce. Nově realizované stavby, které byly navrženy s ohledem na využití typických místních přírodních materiálů, byly doplněny a kombinovány s moderními prvky nových technologií. Ty nám dodala firma PTtrade, jejíž odbornost a spolehlivost byla pro nás klíčová při výběru partnera pro daný projekt.

Rozhledna Drnovická vyhlídka na Valašsku

Multifunkční stanice jako srdce technologie

Jedním z bodů tohoto projektu je multifunkční stanice, kterou můžete vidět na obrázku. Jelikož se stavba nachází na oficiálně značené cyklotrase, tak jsme chtěli nabídnout možnost nabíjení mobilních telefonů a elektrokol, ale taky zajistit možný servis v podobě dofoukání kol vestavěným kompresorem, což je pro návštěvníky velmi praktické. Zařízení rovněž poskytuje wifi připojení a společně s vedlejším solárním osvětlením je vybudován kamerový systém, který rovněž plní funkci webkamery. Všechny tyto služby jsou napájeny z obnovitelných zdrojů, což podtrhuje naši vizi udržitelné obce.

Solární osvětlení krok za krokem

Na obrázku vidíte solární lampu, která je částí širší sítě osvětlení rozhledny. Tyto lampy nejenže zajišťují bezpečnost návštěvníků po setmění, ale také snižují uhlíkovou stopu a podporují ekologický cestovní ruch.

Novinky Adalux od PTtrade. Multifunkční lavička komunikující pomocí hlasu s prvky AI. Solární osvětlení na rozteč 45 m, jednotlivá světla spolu bezdrátově komunikují

Společné úsilí a vize

Tento projekt je výsledkem společného úsilí obce Drnovice a našich partnerů. Jako starosta jsem opravdu rád, že se společně podařilo vytvořit krásné odpočinkové a relaxační místo, které je navíc doplněno technologiemi napájenými s obnovitelných zdrojů, které zatěžují naše životní prostředí minimálně.

Rád bych touto cestou poděkoval firmě PTtrade za jejich neocenitelný přínos k tomuto projektu a všem, kdo k němu přispěli svým dílem. Naše cesta za udržitelností zde nekončí. Máme před sebou další plány a těšíme se na další kroky, které nás posunou směrem k zelenější a světlejší budoucnosti našeho okolí.

Tomáš Zicha

starosta obce Drnovice

 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze