Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoEnergetikaNepřehlédněte

Úspory ve veřejném osvětlení

Image

V Brně proběhla jubilejní 60. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení

Přes 200 hostů z celé republiky vyslechlo přednášky na téma Úspory ve veřejném osvětlení. Generální ředitel Technických sítí Brno Pavel Rouček vystoupil s přednáškou „Brno svítí bezpečně a chytře“.  Dále následovaly příspěvky hlavních partnerů – společnost Datmolux představila svoji stavebnici DATMO 2022 s možností řízení RGBW, společnost Lamberga zase představu pokročilého snižování energetické náročnosti na veřejném osvětlení a společnost Elektro Lumen se svým příspěvkem „Ekologie vs. hospodárnost provozu veřejného osvětlení“ upozornila na skutečnost, že snižováním barvy chromatičnosti dochází ke zvýšení energetické náročnosti osvětlení.

Srovnání spotřeby vánoční výzdoby jedné ulice a zapnutého vysavače nebo využití recyklovaných plastů z moře jako důkaz ve své přednášce ukázala společnost Blachere Illuminations CZ svým pohledem na ekologii a úspoře elektrické energie v období Vánoc. Dopolední blok uzavírala přednáška na téma „Národní plán obnovy, aktuální stav čerpání“ od ředitelky Reginy Dulavové, která přinesla informace o stavu podaných žádostí (461) s celkovou výší přidělených dotací (903 mil. Kč) a její průběžné čerpání v rámci dotačních titulů pro města a obce v ČR.

Další témata se týkala nových technologií s důrazem na ekologii a udržitelnost, vyhledávání kabelových poruch či správného svícení na komunikacích. Důsledky vypínání a špatného svícení při hledání úspor vlastníky veřejného osvětlení představil za SRVO Jiří Skála v rámci přednášky „Svítit nebo nesvítit“. Poté následovaly odborné výklady nové normy ČSN  36 0459. Konferenci uzavřely dvě přednášky na téma optimalizace soustavy VO – výběr LED osvětlení.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
419
Energetika
462
IT
324
Dotace a Finance
1286
Odpady
236

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze