Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoIT

 V Opavě mohou navrhovat náměstí mobilní aplikací

Unikátní projekt byl minulý týden spuštěn Opavě. Kdokoli může přes mobilní aplikaci pomoci s návrhem nové podoby Bezručova náměstí.

Vše funguje v chytrých mobilech přes aplikaci iHřiště. Když je dotyčný na zmíněném náměstí, spustí aplikaci a při procházení lokalitou navrhuje, kde by umístil kupříkladu lavičky, ptačí budky, venkovní pracovnu, knihovničku a tak dále. V systému je možné zodpovězením otázek „otevřít“ na náměstí osm zón. K dispozici je virtuální nákupní košík, ve kterém za každou umístěnou lavičku a podobně člověk pomyslně zaplatí. Má přitom k dispozici jen omezený rozpočet. „Vaše návrhy použije město ve spolupráci s architektem města k vytvoření finální podoby náměstí. Konečná vizualizace bude sloužit jako předloha pro budoucí úpravy náměstí. Přesné období úprav zatím není známo, jedná se o záležitost budoucnosti,“ vzkazují veřejnosti zástupci magistrátu. Zmíněnou aplikaci iHřiště je možné si zdarma stáhnout na Google Play i App Store. Otestovali ji už například studenti Slezského gymnázia Opava a Střední průmyslové školy stavební Opava. Na některé z lidí, kteří se aktivně zapojí, čeká podle vyjádření pracovníků radnice blíže nespecifikovaná odměna.

Foto: Flickr
Zdroj: Region Opavsko

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze