Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

České dráhy chtějí založit ČD Finance soupravu na 230 km/h pro České dráhy. Foto: Siemens

České dráhy chtějí v souvislosti s nákupem 20 nových vlaků od konsorcia Siemens/Škoda vyzkoušet nový způsob financování. Založí kvůli tomu zvláštní firmu ČD Finance. Partnerem Českých drah ve společném podniku bude státem ovládaná Národní rozvojová banka (NRB). Projektu se má účastnit také její Národní rozvojový fond, do něhož budou dávat peníze soukromé banky.
Českým drahám momentálně roste celkové zadlužení. Podle zveřejněné výroční zprávy minulý rok půjčeno 45,5 miliardy korun. Podíl dluhu na hodnotě aktiv státního podniku se zvýšil na 61 procent. Poměr zadlužení k ukazateli EBITDA, což je zisk před započítáním úroků, daní a odpisů, loni podle zveřejněné výroční zprávy drah vzrostl na 8,9 procenta. Meziročně to byl dvojnásobek.
V nadcházejících deseti letech plánují České dráhy celkově do nových vlakových souprav investovat kolem 100 miliard korun.
Zdroj: TZ České dráhy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze