Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Město Hradec Králové připravuje stavbu bytů pro seniory

Na území města Hradce Králové by měly v budoucnu vyrůst nové komunitní domy pro seniory. Rada města schválila na svém zasedání tento týden pořízení studie, která bude sloužit jako podklad pro vyhodnocení územních, prostorově plošných a ekonomických možností výstavby takovýchto objektů v Hradci Králové.

„Průměrný věk obyvatelstva našeho města se zvyšuje, dle dostupných statistik je dokonce vyšší než průměr v rámci celé republiky. Proto potřeba rozšíření zázemí pro seniory a vytváření podmínek pro jejich bydlení a vzájemný kontakt je naprosto logická. Zpracování studie proveditelnosti výstavby komunitních bytových domů pro seniory vychází z doporučení sociální komise a je v souladu s městskou Koncepcí rozvoje bydlení se sociálním aspektem,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Součástí studie bude i stanovení priorit výstavby ve vybraných lokalitách a zhodnocení případných dotačních výzev na výstavbu těchto objektů. „Prověřovat se budou vytipované plochy v několika místních částech. Konkrétně se jedná o lokalitu v Dědkově ulici na Pláckách, za základní školou v Kuklenách, v Malšovicích nedaleko bývalého Kina Mladých a na Slezském Předměstí na Háječku. Všechny pozemky, které se zvažují, jsou v majetku města, majetkově je to tedy vyřešené. Někde bude třeba se vyrovnat s podmínkami stávajícího, případně navrženého územního plánu či s protipovodňovými opatřeními,“ vysvětluje Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast rozvoje, investic a územního plánování.

Foto: the Journal.ie

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze