Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  Protesty proti plánované stavbě silnice v Liberci

  Město Liberec plánuje vybudovat novou silnici, která propojí ulici Švermova na Františkově s průmyslovou zónou Sever. Silnici potřebuje investor, který plánuje oživit areál bývalých Sléváren. Jenže s výstavbou nesouhlasí místní lidé, kteří kvůli tomu založili už před dvěma lety osadní výbor.
  Nová silnice se má napojit na ulici Švermova, která už je ale v současnosti velmi vytížená. Denně tudy projede kolem 12 000 aut; navíc poslední měření zjistilo, že až 40 % řidičů tudy jezdí o třicet kilometrů rychleji. I proto místní lidé žádají město o instalaci radaru, který by nutil řidiče zpomalit. V ulici je také základní škola, takže je tam velký pohyb dětí. Předseda Osadního výboru Františkov Boris Pleštil nastínil, jak by namísto Švermovy ulice mohla radnice využít a rozšířit jednu z těch okolních, ulici Domky. Podle něj radnice navíc porušuje zákon o obcích, protože s osadním výborem záměr nikdo neprojednal a nezískali od něj ani žádné stanovisko. Souhlasí s tím i Jindřich Felcman, zastupitel ze Změny pro Liberec, podle kterého by po silnici projíždělo až 500 kamionů denně. Při výpočtu vycházel z metodiky ministerstva dopravy, z dopravní zátěže průmyslových zón i ze studie, kterou si nechal zpracovat investor. I on by proto podpořil využití ulice Domky.
  A proč je vybudování silnice tak důležité? Kvůli brownfieldu bývalé Slévárny v Ostašově, kterou získal nový investor a plánuje tam stavbu nového průmyslového areálu, kde by měla být lehká montáž s tichým provozem. Projektuje i vybudování nového parkoviště pro zaměstnance a měl by se také finančně podílet na úpravě křižovatky ulic Švermova a Žitavská. Město už nechce, aby areál byl napojený na železniční přejezdy, ale novým koridorem vedl právě do ulice Švermova. Podle Jiřího Šolce, náměstka primátora ze Starostů pro Liberecký kraj, se doprava nijak razantně nezvýší.
  Zdroj: iRozhlas.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze