Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  První Scania Citywide LE v Česku bude jezdit v barvách Pražské integrované dopravy

  Image

  Společnost Lutan s.r.o. převzala v Mladé Boleslavi svůj první autobus Scania. Model Citywide LE se sníženým nástupem bude prvním kusem svého typu v Česku a zároveň první Scanií v nových šedo-červených barvách systému Pražské integrované dopravy.

  Společnost Lutan patří k mladým autobusovým dopravcům, založena byla teprve v roce 2017 a aktuálně provozuje s devíti autobusy pět linek Pražské integrované dopravy. Nová Scania Citywide LE se sníženým nástupem bude obsluhovat linku 442 mezi Mladou Boleslaví a Lysou nad Labem.

  ,,Pro Scanii jsme se rozhodli po té, co jsme si model Citywide vyzkoušeli. Zaujaly nás jízdní vlastnosti a velkým důvodem k jeho pořízení byl i blízký servis v Mladé Boleslavi a možnost servisovat vozidlo také během víkendů,“ uvedl majitel společnosti Lutan s.r.o. Lukáš Taneček.

  Dvanáctimetrový autobus pochopitelně splňuje všechny standardy vyžadované pro provoz v rámci Pražské integrované dopravy. Kromě atraktivního šedo-červeného zbarvení se jedná i o dvoubarevné čalounění sedadel pro cestující nebo odbavovací a informační systém. Scanii nechybí rovněž klimatizace a nezávislé topení pro maximální teplotní komfort všech pasažérů.

  Citywide společnosti Lutan nabízí 41 míst k sezení, z čehož dvě jsou sedadla jsou sklopná v prostoru pro kočárek nebo invalidní vozík. Vzdušnému pocitu na palubě napomáhá i neagresivní osvětlení a světlé tóny použitých materiálů.

  „Jsem přesvědčený o tom, že naše Scania Citywide LE se v provozu v rámci Pražské integrované dopravy osvědčí a vozidlo pro Lutan je první vlaštovkou. Jedná se o moderní, komfortní a bezpečný autobus, který ocení cestující i provozovatelé. Navíc nabízíme širokou paletu pohonných ústrojí, aby si každý zákazník našel to pravé,“ řekl Lukáš Martinů, manažer prodeje autobusů Scania (CZ & SK).

  Scania Citywide LE určená pro společnost Lutan je poháněná úsporným devítilitrovým naftovým motorem o výkonu 320 koní, který je spřažený s automatizovanou dvanáctistupňovou převodovkou s retardérem. Kromě jiných výkonových variant naftových motorů ale Scania nabízí rovněž plynové nebo hybridní varianty.

  Autobus je rovněž vybaven celou řadou bezpečnostních prvků včetně sledování slepého úhlu, varování před kolizí se zranitelnými účastníky provozu, zadní couvací kamery nebo Bi-LED světlometů. Řidič má k dispozici odvětrávanou pohodlnou sedačku ISRI.

  Specifikace autobusu Scania Citywide LE:

  Pohonné ústrojí:
  Motor:
  řadový devítilitrový naftový pětiválec DC09 140
  Výkon: 235kW (320 koní)
  Točivý moment: 1600 Nm
  Převodovka: automatizovaná 12st., GRS895R

  Rozměry a kapacita:
  Délka: 12,1 m
  Uspořádání náprav: 4×2
  Uspořádání dveří: 1-2-0
  Počet míst k sezení: 41
  Počet míst pro vozíček: 1

  Podrobnější informace poskytne:
  Martin Přibyl, PR & Communication Coordinator CZ/SK, Scania CER (Czech Republic, Hungary, Slovakia)
  Telefon: + 420 739 543 056, e-mail: martin.pribyl@scania.com

  Scania je předním světovým poskytovatelem řešení v oblasti dopravy. Společně s našimi partnery a zákazníky se ubíráme směrem k udržitelnému systému dopravy. V roce 2021 jsme našim zákazníkům dodali 88 930 nákladních vozidel, 4 436 autobusů a také 11 786 průmyslových a lodních pohonných systémů. Čisté tržby překročily 146 miliard SEK, z nichž bylo více než 20 procent spojeno s poskytováním služeb. Společnost Scania, která byla založena v roce 1891, aktuálně působí ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 54 000 lidí. Výzkum a vývoj probíhá zejména ve Švédsku. Výrobní závody se pak nachází v Evropě a Latinské Americe s regionálními produktovými centry v Africe, Asii a Eurasii. Scania je součástí skupiny TRATON. Další informace naleznete na: www.scania.com.

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze