Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Řidiči přijdou o zkratku skrz historické jádro Českých Budějovic

Zásadní změna dopravního řešení čeká zhruba do čtyř měsíců historické jádro Českých Budějovic. Ze severní části náměstí Přemysla Otakara II. zcela zmizí parkoviště a v několika přilehlých ulicích se změní směr jízdy.

Podobných úvah už se v minulosti objevilo několik. Současné vedení radnice se k radikálnímu kroku odhodlalo jako úplně první, takřka v závěru svého čtyřletého funkčního období. Radním vadí, že náměstí Přemysla Otakara II., historicky i urbanisticky nejvýznamnější místo, plní v posledních letech převážně funkci parkoviště a kruhového objezdu. Během první etapy opatření, kterou radnice chystá zavést na přelomu dubna a května, začne platit zákaz parkování na severní straně náměstí. Místem bude moct nadále projíždět pouze městská hromadná doprava a zásobování.

Součástí změn bude také výsadba nové zeleně na náměstí Přemysla Otakara II. Podle předběžné vizualizace radnice na severní stranu náměstí a kolem Samsonovy kašny rozmístí celkem 17 kontejnerů s květinami. Na místě ale bude i dalších 16 kontejnerů s břestovcem západním. Tento původem severoamerický strom dokáže dobře čelit znečištěnému prostředí měst a je nenáročný na klima. Opatření počítá také s novými lavičkami, kolostavy nebo odpadkovými koši.

Postupem času chce radnice opatření vyhodnotit a nastavit další úpravy. Týká se to především ulic Kanovnická a Krajinská, které mají naplno splňovat funkci pěších zón. Vedení města do budoucna plánuje umístit do těchto ulic jednotný povrch a také sloupky, které umožní vjezd pouze autům s příslušným oprávněním. Historické jádro města by se pak mělo stát kompletně bezbariérovou lokalitou.

Zdroj: iRozhlas České Budějovice

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze