Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  Řidiči přijdou o zkratku skrz historické jádro Českých Budějovic

  Zásadní změna dopravního řešení čeká zhruba do čtyř měsíců historické jádro Českých Budějovic. Ze severní části náměstí Přemysla Otakara II. zcela zmizí parkoviště a v několika přilehlých ulicích se změní směr jízdy.

  Podobných úvah už se v minulosti objevilo několik. Současné vedení radnice se k radikálnímu kroku odhodlalo jako úplně první, takřka v závěru svého čtyřletého funkčního období. Radním vadí, že náměstí Přemysla Otakara II., historicky i urbanisticky nejvýznamnější místo, plní v posledních letech převážně funkci parkoviště a kruhového objezdu. Během první etapy opatření, kterou radnice chystá zavést na přelomu dubna a května, začne platit zákaz parkování na severní straně náměstí. Místem bude moct nadále projíždět pouze městská hromadná doprava a zásobování.

  Součástí změn bude také výsadba nové zeleně na náměstí Přemysla Otakara II. Podle předběžné vizualizace radnice na severní stranu náměstí a kolem Samsonovy kašny rozmístí celkem 17 kontejnerů s květinami. Na místě ale bude i dalších 16 kontejnerů s břestovcem západním. Tento původem severoamerický strom dokáže dobře čelit znečištěnému prostředí měst a je nenáročný na klima. Opatření počítá také s novými lavičkami, kolostavy nebo odpadkovými koši.

  Postupem času chce radnice opatření vyhodnotit a nastavit další úpravy. Týká se to především ulic Kanovnická a Krajinská, které mají naplno splňovat funkci pěších zón. Vedení města do budoucna plánuje umístit do těchto ulic jednotný povrch a také sloupky, které umožní vjezd pouze autům s příslušným oprávněním. Historické jádro města by se pak mělo stát kompletně bezbariérovou lokalitou.

  Zdroj: iRozhlas České Budějovice

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze