Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Silnice z Hranic do Bad Elsteru propojuje sousední regiony

​Projekt modernizace přeshraničního silničního spojení z Hranic do Bad Elsteru úspěšně získal dotaci v rámci Programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko. Podle ředitele Krajské správy a údržby silnic Jiřího Šlachty se na modernizaci silnice vynaložilo na české straně 13,6 milionu korun, z nichž 85 procent pokryla evropská dotace. Město Hranice následně vložilo do dalšího pokračování stavby 35 milionů korun na vybudování chodníků, parkovacích stání či veřejného osvětlení. Projekt byl pak dokončen na německé straně v prosinci 2020.
Celkem jde o úsek v délce 3, 7 kilometru.“Nové spojení umožňuje nejen řidičům, ale i turistům a cyklistům, aby se mohli pohybovat na obou stranách hranice a užívat si v okolí Hranic nádhernou přírodu, v Bad Elsteru zase nabídku malebného lázeňského města,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.
Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze