Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Stavba tramvajové trati v Olomouci pokračuje podle harmonogramu

Stavba tramvajové trati na Nové Sady pokračuje v rychlém tempu dál. Za poslední dva týdny stavební firma dokončila část prací na začátku prodloužení trati u zastávky Trnkova a také naplno rozjela stavební aktivity v ulici Schweitzerova. Ve velkém teď probíhají zejména práce v zemi, jako kabelovody, kanalizační sběrače a podobně, současně jsou ale vidět už i nadzemní prvky, jako třeba sloupy pro trolejové vedení. Současně probíhá i archeologický výzkum.
V uplynulém období se podařilo dokončit úsek kabelovodu pod parkovištěm u tramvajové zastávky Trnkova. Dále byla dokončena výstavba chrániček pro budoucí světelnou signalizaci křižovatky ulic Rooseveltova, Trnkova a Jeronýmova a hotova je i montáž sloupů trolejového vedení.
V Zikově ulici se stavba v minulých dvou týdnech posunula s kanalizačním sběračem téměř ke křižovatce s ulicí Werichova a pokračuje také výstavba kabelovodu a kanalizačního řadu pro odvodnění komunikace v prostoru před prodejnou Albert.
Kromě stavebních prací se v lokalitě souběžně pohybují i archeologové z Národního památkového ústavu v Olomouci. Tým pod vedením zkušeného archeologa Richarda Zatloukala tady hledá další stopy po intenzivním osídlení z velkomoravského 9. století. Doklady o významném hradišti z tohoto období našich dějin zde našel před skoro čtyřiceti lety archeolog Josef Bláha. Teď už archeologové získali první nové, zatím nevyhodnocené nálezy.
Zdroj: Město Olomouc

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze