Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Středočeský kraj pozastavuje přípravu stavby Klánovické spojky

Investorská příprava Klánovické spojky se pozastaví, rozhodli dnes středočeští krajští radní.  „Stalo se tak na základě odezvy z území. Zástupci obce Šestajovice a městské části Klánovice vyjádřili jasný nesouhlas s připravovanou stavbou za současných podmínek. Silný odpor vůči stavbě ze strany samospráv i spolků se ukázal i při veřejném projednávání v rámci EIA. S pokračováním přípravy stavby se může začít až na základě jasně deklarovaného zájmu místních samospráv vyřešit Klánovickou spojkou stav a zatížení dopravy v tomto území a po dokončení Pražského okruhu a přeložky silnice II/102 v úseku mezi Úvaly a dálnicí D11.
Záměr vybudovat přivaděč od dálnice D11 nazvaný Klánovická spojka se datuje rokem 2017. Následně byla zahájena projektová příprava a byla zpracována technická studie, jejíž řešení odpovídá koridoru definovaného zásadami územního rozvoje. Veřejnoprávní projednávání stavby v rámci EIA bylo složité a jednoznačně prokázalo, že je investorská příprava velmi problematická a že její zdárné dokončení je závislé na dotažení dalších investic prováděných státem a Středočeským krajem.  „Vybudování komunikace musí předcházet dostavba Pražského okruhu v úseku Modletice – Běchovice, vznik přeložky silnice I/12 Běchovice – Úvaly, jejímž investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR, a vybudování přeložky silnice II/101 v úseku Úvaly – Mstětice, kde je investorem kraj,“ zdůraznil náměstek Martin Kupka a dodal: „V okamžiku, kdy stát a kraj dořeší a dokončí tyto stavby, bude nutné se k řešení dopravy v Klánovicích a Šestajovicích vrátit. Pak by samozřejmě nehrozilo, že by Klánovická spojka sloužila i jako výhodnější tranzitní trasa. Pro rozvoj dopravní sítě v celém regionu se ale nejedná o klíčovou strategickou stavbu, která by ohrozila přípravu dalších významných projektů.“
Radní kraje proto KSÚS SK uložili ukončit smluvní vztah se zpracovatelem projektové dokumentace v termínu do 1. 9. 2021 a informovat o změně i zástupce hlavního města Prahy.
Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze