Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  Středočeský kraj pozastavuje přípravu stavby Klánovické spojky

  Investorská příprava Klánovické spojky se pozastaví, rozhodli dnes středočeští krajští radní.  „Stalo se tak na základě odezvy z území. Zástupci obce Šestajovice a městské části Klánovice vyjádřili jasný nesouhlas s připravovanou stavbou za současných podmínek. Silný odpor vůči stavbě ze strany samospráv i spolků se ukázal i při veřejném projednávání v rámci EIA. S pokračováním přípravy stavby se může začít až na základě jasně deklarovaného zájmu místních samospráv vyřešit Klánovickou spojkou stav a zatížení dopravy v tomto území a po dokončení Pražského okruhu a přeložky silnice II/102 v úseku mezi Úvaly a dálnicí D11.
  Záměr vybudovat přivaděč od dálnice D11 nazvaný Klánovická spojka se datuje rokem 2017. Následně byla zahájena projektová příprava a byla zpracována technická studie, jejíž řešení odpovídá koridoru definovaného zásadami územního rozvoje. Veřejnoprávní projednávání stavby v rámci EIA bylo složité a jednoznačně prokázalo, že je investorská příprava velmi problematická a že její zdárné dokončení je závislé na dotažení dalších investic prováděných státem a Středočeským krajem.  „Vybudování komunikace musí předcházet dostavba Pražského okruhu v úseku Modletice – Běchovice, vznik přeložky silnice I/12 Běchovice – Úvaly, jejímž investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR, a vybudování přeložky silnice II/101 v úseku Úvaly – Mstětice, kde je investorem kraj,“ zdůraznil náměstek Martin Kupka a dodal: „V okamžiku, kdy stát a kraj dořeší a dokončí tyto stavby, bude nutné se k řešení dopravy v Klánovicích a Šestajovicích vrátit. Pak by samozřejmě nehrozilo, že by Klánovická spojka sloužila i jako výhodnější tranzitní trasa. Pro rozvoj dopravní sítě v celém regionu se ale nejedná o klíčovou strategickou stavbu, která by ohrozila přípravu dalších významných projektů.“
  Radní kraje proto KSÚS SK uložili ukončit smluvní vztah se zpracovatelem projektové dokumentace v termínu do 1. 9. 2021 a informovat o změně i zástupce hlavního města Prahy.
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze