Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

V Hodoníně instalují sodíková svítidla

Sodík míří do penze. Tedy, sodíková svítidla v ulicích Hodonína. Bezmála 2,7 milionu korun uvolnila místní radnice do montáže moderních svítidel. Navazuje tak na první vlnu výměny pouličních lamp ve městě.

„Současnou výměnou svítidel navazujeme na již dříve provedenou první etapu modernizace veřejného osvětlení, která se uskutečnila v letech 2017 a 2018 v ulicích Velkomoravská, Dvořákova, Štefánikova a v části ulice Měšťanské,“ říká energetik městského úřadu Libor Vaněk. Aktuální fáze přináší změnu zdroje světla ve čtrnácti ulicích či jejich částech.

Ze stožárů mizí zastaralá svítidla, osazená ponejvíce vysokotlakými sodíkovými výbojkami. Nahrazují je lampy se světlem, jehož barevná teplota se blíží běžné žárovce a je i šetrnější k nočnímu prostředí. Světla jsou úsporná nejen zásluhou své konstrukce, ale i zásluhou možnosti řízení svítivosti.

„Jsou vybavena autonomním řízením stmívání v průběhu noci ve stanoveném režimu. Toto stmívání se řadí mezi takzvané smart prvky, protože intenzita osvětlení v době nočního klidu postupně klesne,“ dodal energetik. Novinku vítá městská i republiková policie, jde o posun ke zvýšení bezpečnosti. Z necelých 2,7 milionu korun celkové investice získá město bezmála 1,3 milionu korun jako dotaci ze státního rozpočtu z programu na podporu úspor energie Program EFEKT 2021.

Foto: MMKV
Zdroj: Právo

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze