Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  Vaky RegioSpidery začaly zkušební provoz i ve Středočeském kraji

  Trať z Kralup nad Vltavou do Loun je další, na kterou České dráhy nasazují motorové vozy Stadler RS1 RegioSpider. Jde o první trať ve Středočeském kraji, kde tyto vozy jezdí v pravidelném provozu. České dráhy na trať nasadí čtyři z dvaadvaceti motorových vozů z konce minulého století, které loni pořídily v Německu. Do té doby jezdily u společnosti SWEG. Čtyři moderní nízkopodlažní motorové jednotky Stadler RS1 budou na tratích z Kralup nad Vltavou do Loun a Velvar testovány pro možné budoucí využití typově obdobných vozidel ve Středočeském kraji.

  Rok provozu, pak modernizace

  Kapacita vozů z roku 1997 je 71 míst k sezení. S délkou přes 25 metrů a váhou kolem 50 tun dosahují maximální rychlosti 120 km/h. Podvozkový pojezd vozidla navíc lépe absorbuje nerovnosti kolejiště, a tím zásadně zlepšuje jízdní komfort. Z 22 zakoupených vozů jich nyní jezdí celkem 8. Vlaky budou na trati jezdit více než rok, potom je čeká modernizace. České dráhy dovybaví vlaky wifi, úpravami projde audiovizuální informační systém, instalována bude klimatizace a elektrické zásuvky. Dojde i k přečalounění sedaček a přelakování vozidel do barev podle požadavku objednatele. Vítěze soutěže na modernizaci již dopravce vybral, finalizují jednání před podpisem smlouvy.

  České dráhy mají aktuálně celkem 55 motorových vozů Stadler RS1. Celkem 33 pořídily již dříve, jezdí v Libereckém kraji, na Vysočině a v Pardubickém kraji.  Letos dopravce nasadil motorové vozy po SWEG také na trať Postoloprty – Česká Lípa.

  Zdroj: TZ Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  364
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1078
  Odpady
  195

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze