Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Výluka v Pardubicích vlaky přes Labe

Akce je součástí zdvojkolejnění a zrychlení trati z Pardubic do Hradce Králové.
Cestující na trati z Pardubic do Hradce Králové a Chrudimi musí počítat s velkým omezením, které se týká modernizace trati do Stéblové. Začíná půl roku trvající výluka v úseku Pardubice hlavní nádraží – Rosice nad Labem. Souvisí s ní i omezení dopravy na prvním a druhém nástupišti hlavního pardubického nádraží. Výluka je naplánovaná až do 18. listopadu.
Výlukový jízdní řád u Českých drah je ke stažení zde, v případě Arrivy zde. Vlaky budou kompletně nahrazeny autobusy.
Výluka je součástí velké investiční akce na zdvoukolejnění trati z Pardubic do Hradce Králové, konkrétně v úseku z Pardubic do Stéblové. Sedm a půl kilometru dlouhý úsek za 2,6 miliardy korun modernizuje sdružení Skanska a Elektrizace železnic do prosince 2023.
Po rekonstrukci budou moci vlaky jezdit mezi Pardubicemi a Rosicemi nad Labem rychlostí až 100 km/h, mezi Rosicemi a Stéblovou až 160 km/h. Všechna nástupiště budou bezbariérově přístupná, dostanou nové osvětlení, informační i orientační systém. Po dokončení tak vznikne souvislý dvoukolejný úsek mezi Pardubicemi a Opatovicemi nad Labem.
Více informací zde.
Zdroj: Portál Zdopravy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze