Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

6. ročník Dnů otevřených dveří úspěšných projektů podpořených z fondů EU

Ministerstvo pro místní rozvoj i letos připravilo sérii akcí, během kterých se veřejnosti otevřou dveře nejrůznějších projektů podpořených z fondů EU napříč celou republikou. Na návštěvníky čeká celá řada prohlídek, přednášek a také bohatý doprovodný program s aktivitami pro celou rodinu. Na Den otevřených dveří Dopravního podniku města Pardubic zavítá i místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Oblíbené Dny otevřených dveří budou zahájeny již v květnu, a to v Dopravním podniku města Pardubic, který letos oslaví výročí 70 let trolejbusové dopravy. Součástí programu budou prohlídky vozovny, jejího technického zázemí nebo vyhlídková jízda po městě a jeho přilehlém okolí.

„Jsem ráda, že i v letošním roce se může veřejnost podívat na projekty, které byly podpořené z fondů EU a podívat se kde fondy EU pomáhají, protože stále jako Česká republika dostáváme z rozpočtu EU více peněz, než do něj odvádíme. Díky tomu mohou příjemci realizovat mnoho úspěšných projektů,“ uvedla Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení sekce koordinace fondů EU, mezinárodních vztahů a cestovního ruchu.

Do konce června se uskuteční další tři neméně zajímavé akce, které ukáží, kde peníze z fondů EU pomáhají. Zámek Děčín nabídne speciální prohlídku jižního křídla a také volný přístup do Růžové zahrady. Ve Vzdělávacím a výcvikovém středisku Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet simulátor vrtulníku, otestovat své znalosti první pomoci, nebo zjistit, co je to biohazard tým. Poslední jarní akce proběhne na zámku Kačina, kde bude možné zúčastnit se komentovaných prohlídek oranžerie, parku či zámecké konírny.

Účast na Dnech otevřených dveří je zdarma, nicméně na některé prohlídky v rámci dne je nutné se kvůli omezené kapacitě rezervovat předem. Bližší informace o jednotlivých Dnech otevřených dveří naleznete v tabulce:

Datum

Název akce

Více informací

 14. 5. 2022

Den otevřených dveří v Dopravním podniku Pardubice

zde

 4. 6. 2022

Den otevřených dveří na Zámku Děčín

zde

 11. 6. 2022

Den otevřených dveří se záchranáři v Jihlavě

zde

 25. 6. 2022

Den otevřených dveří na Zámku Kačina

zde

Po prázdninové pauze budou Dny otevřených dveří pokračovat. V září bude možné zavítat do Muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici, Městského pivovaru Domažlice nebo Zámecké lékárny v Třeboni.

Kompletní seznam akcí pořádaných Ministerstvem pro místní rozvoj, kde je možné se seznámit s přínosy fondů EU, naleznete na stránce akce.kdefondyEUpomahaji.cz.

Foto: MaxPixel
Zdroj: Název

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze