Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  6. ročník Dnů otevřených dveří úspěšných projektů podpořených z fondů EU

  Ministerstvo pro místní rozvoj i letos připravilo sérii akcí, během kterých se veřejnosti otevřou dveře nejrůznějších projektů podpořených z fondů EU napříč celou republikou. Na návštěvníky čeká celá řada prohlídek, přednášek a také bohatý doprovodný program s aktivitami pro celou rodinu. Na Den otevřených dveří Dopravního podniku města Pardubic zavítá i místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

  Oblíbené Dny otevřených dveří budou zahájeny již v květnu, a to v Dopravním podniku města Pardubic, který letos oslaví výročí 70 let trolejbusové dopravy. Součástí programu budou prohlídky vozovny, jejího technického zázemí nebo vyhlídková jízda po městě a jeho přilehlém okolí.

  „Jsem ráda, že i v letošním roce se může veřejnost podívat na projekty, které byly podpořené z fondů EU a podívat se kde fondy EU pomáhají, protože stále jako Česká republika dostáváme z rozpočtu EU více peněz, než do něj odvádíme. Díky tomu mohou příjemci realizovat mnoho úspěšných projektů,“ uvedla Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení sekce koordinace fondů EU, mezinárodních vztahů a cestovního ruchu.

  Do konce června se uskuteční další tři neméně zajímavé akce, které ukáží, kde peníze z fondů EU pomáhají. Zámek Děčín nabídne speciální prohlídku jižního křídla a také volný přístup do Růžové zahrady. Ve Vzdělávacím a výcvikovém středisku Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet simulátor vrtulníku, otestovat své znalosti první pomoci, nebo zjistit, co je to biohazard tým. Poslední jarní akce proběhne na zámku Kačina, kde bude možné zúčastnit se komentovaných prohlídek oranžerie, parku či zámecké konírny.

  Účast na Dnech otevřených dveří je zdarma, nicméně na některé prohlídky v rámci dne je nutné se kvůli omezené kapacitě rezervovat předem. Bližší informace o jednotlivých Dnech otevřených dveří naleznete v tabulce:

  Datum

  Název akce

  Více informací

   14. 5. 2022

  Den otevřených dveří v Dopravním podniku Pardubice

  zde

   4. 6. 2022

  Den otevřených dveří na Zámku Děčín

  zde

   11. 6. 2022

  Den otevřených dveří se záchranáři v Jihlavě

  zde

   25. 6. 2022

  Den otevřených dveří na Zámku Kačina

  zde

  Po prázdninové pauze budou Dny otevřených dveří pokračovat. V září bude možné zavítat do Muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici, Městského pivovaru Domažlice nebo Zámecké lékárny v Třeboni.

  Kompletní seznam akcí pořádaných Ministerstvem pro místní rozvoj, kde je možné se seznámit s přínosy fondů EU, naleznete na stránce akce.kdefondyEUpomahaji.cz.

  Foto: MaxPixel
  Zdroj: Název

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze