Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

    PromoNews

    Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

    2x měsíčně

    PromoDay

    Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

    5x týdně

    Představujeme vám

    Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

    1x měsíčně

    Akce

    Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

    1x měsíčně

    Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

    Dotace a FinanceMěsto pro byznysRozhovory

    CzechInvest a projekt COVID-Nájemné

    Na otázky odpovídá ředitelka regionální kanceláře czechInvestu Jihlava adéla lánová

    Jak pomáhá jihlavská kancelář podnikatelům v současné situaci?

    Od samého počátku koronavirové krize poskytujeme podnikatelům poradenství týkající se aktuálních omezení, jejich postupného uvolňování a v neposlední řadě kompenzačních nástrojů ze strany státu. Snažíme se pomoci firmám s orientací v rychle se měnící situaci. Bezprostředně po vyhlášení nouzového stavu jsme odpovídali na dotazy podnikatelů na státní helplince 1212 a lince pro občany Kraje Vysočina. Klienty z našeho regionu jsme obesílali s přehledem dostupných programů podpory, uspořádali jsme webinář na téma antivirus jako nástroj optimalizace personálních nákladů pro tři desítky firem a také nabízeli webináře dalších regionálních kanceláří na aktuální témata. Nyní již opět poskytujeme standardní konzultace formou osobní schůzky, zároveň ale zůstává možnost sjednat si online schůzku prostřednictvím Skypu či Microsoft Teams.

    Co jihlavské kanceláři vzal a co naopak přinesl koronavirus?

    Kancelář jsme museli ze dne na den uzavřít a zároveň zrušit všechny akce a semináře připravované na první pololetí. Mrzelo nás, že jsme nemohli být v osobním kontaktu s firmami a dalšími partnery v našem regionu a chyběl nám vzájemný kontakt s kolegy. Na druhou stranu jsme se raketovým tempem zlepšili a osvojili si používání online nástrojů. Porady a školení v prostředí MS Teams jsou už naším denním chlebem. Rychle jsme se také zorientovali v mnoha nových nástrojích a různých formách komunikace s našimi partnery. Těšíme se, že nově nabyté dovednosti přeneseme i do pokoronavirových časů a tam, kde to bude účelné, tak rozšíříme způsob našeho fungování.

    Jaké jsou plány na následující měsíce?

    Čeká nás administrace programu COVID-Nájemné (v souvislosti s tím předpokládáme zvýšené množství dotazů podnikatelů na možnosti využití tohoto programu) a programu Antivirus, který byl prodloužen do konce srpna tohoto roku. Finišujeme s pasportizací podnikatelského prostředí v Kraji Vysočina. Již nyní připravujeme semináře na podzimní sezonu. Čeká nás mimo jiné setkání s personalisty HR point, chystáme akce s tematikou cirkulární ekonomiky a kreativních průmyslů a také semináře o možnostech vývozu do různých zemí ve spolupráci s agenturou CzechTrade. Doufáme, že se situace bude vyvíjet příznivě a budeme se moci s podnikateli a zástupci partnerských organizací z Vysočiny opět setkávat naživo.

    V rámci hackathonu Hack the Crisis jste pomáhala jako tzv. angel mentorka projektu Data Vision. Co projekt řeší?

    Projekt společnosti DataVision se zabývá identifikací osob s nemocí Covid-19 pomocí analýzy CT a RTG snímků plic s využitím umělé inteligence. Díky strojovému zpracování bude lékař znát skutečný stav pacienta v řádu sekund, což do značné míry zrychlí celý diagnostický proces a zajistí rychlou izolaci nakaženého. Do Hack the Crisis se firma Data Vision připojila zejména v důsledku nedostatku testů v ČR a přetížení systému zdravotnictví. S firmou jsem byla v kontaktu pět týdnů, během té doby se nám podařilo navázat spolupráci s mentory, kteří nám poskytli rady zejména v oblasti právní. Aktuálně největším problémem je totiž nedostatek datasetů potřebných pro plošné spuštění identifikace pacientů tímto inovativním způsobem do praxe. Zároveň jsme zmapovali současný systém fungování českého zdravotnictví a řekli jsme si, jaké kroky bude potřeba ještě udělat před tím, než bude možné projekt začít realizovat. Jedná se o projekt dlouhodobý, spolupráce tedy bude s největší pravděpodobností pokračovat i po skončení hackathonu.

    Štítky
    Nejčtenější kategorie
    Chytré město
    380
    Energetika
    397
    IT
    270
    Dotace a Finance
    1177
    Odpady
    210

    Nezmeškejte žádné informace!

    Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze