Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Díky podpoře Olomouckého kraje prokoukly další silnice

Na více než dvaadvacet miliónů korun přišla rekonstrukce dvou silnic třetí třídy na Uničovsku. Opravy se dočkal průtah Střelicemi a také spojnice z Benkova do Medlova.
„Každá z komunikací prošla jinou technologií opravy. Ve Střelicích byl původní povrch nahrazen dvouvrstvým kobercem z asfaltobetonu. Na více než osm set metrů dlouhém úseku jsou také nové uliční vpusti, upravená byla i výška chodníku a přístupy k nemovitostem,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.
Mezi obcemi Benkov a Medlov, kde se opravovalo téměř třináct set metrů vozovky, proběhla rekonstrukce horní podkladní vrstvy metodou recyklace za studena. Silnice teď má nový dvouvrstvý kryt z asfaltobetonu, upravené jsou také silniční příkopy a nechybí ani krajnice z recyklovaného materiálu, nové směrové sloupky a vodorovné dopravní značení.
„Opravy průtahu Střelicemi využilo město Uničov, které tu nechalo zbudovat asi tři sta metrů nového chodníku,“ doplnil náměstek Zácha.
Zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
429
Energetika
485
IT
347
Dotace a Finance
1328
Odpady
244

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze