Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceVodohospodářství

  Dotace do vodního hospodářství v Jihomoravském kraji

  Rada Jihomoravského kraje doporučila Zastupitelstvu Jihomoravského kraje schválit poskytnutí dotací ve výši 15 634 900 Kč z rozpočtu Jihomoravského kraje pro rok 2021 ze Zvláštního účtu pro vodní hospodářství.
  Největší investicí schvalovaného balíku je 10 000 000 Kč pro obec Senorady v rámci projektu splaškové kanalizace a ČOV. Na prodloužení stávající kanalizace má získat dotaci také obec Radějov, a to necelé tři miliony korun. Třetí nejvyšší částka ve výši 1 023 100 Kč je navržena obci Mašovice na akci rozšíření vodovodu a splaškové kanalizace. Mezi další navržené příjemce dotací patří obce Radějov, Pravice, Vrbovec nebo Vodovody a kanalizace Znojemsko, které se pohybují v řádech statisíců.
  „Finanční náklady při budování čistíren odpadních vod i samotných kanalizací jsou velmi vysoké, a proto se snažíme obcím pomoct. Navrhli jsme poskytnout prostředky těm žadatelům, kteří dosud nebyli uspokojeni v jiných dotačních programech kraje. Naším cílem je podpora v oblasti odkanalizování a čištění odpadních vod. Jednotlivé projekty pomůžou také životnímu prostředí,“ uvedl Vladimír Šmerda – radní Jihomoravského kraje pro investice, infrastrukturu a majetek.
  Zdroj: Jihomoravský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze