Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceEnergetika

  Energetické centrum Ústeckého kraje zavede opatření pro energetickou stabilitu

  Krajský energetický management, komunitní energetika, energetická soběstačnost a bezpečnost, to vše jsou témata, která má v Ústeckém kraji na starost nově zřízená příspěvková organizace Energetické centrum Ústeckého kraje.

  Energetické centrum Ústeckého kraje zahájilo činnost 1. srpna 2022. K 1. říjnu byl jmenován radou kraje na post ředitele organizace Vladimír Skalník. V současné době má Energetické centrum za sebou organizační práce a již plně soustředí na klíčové činnosti své náplně.

  „Energetické centrum bylo zřízeno, aby realizovalo krajskou energetickou politiku v souladu s energetickým plánem Ústeckého kraje. Zejména chceme zavedení krajského energetického managementu,“ řekl hejtman Jan Schiller. Krajský energetický management je soubor činností (sběr dat, jejich analýza, vyhodnocení a navrhování konkrétních opatření), které povedou k vyšší efektivitě při nakládání s energiemi na majetku kraje.

  „Energetika je jedním se stěžejních pilířů pro činnost vznikajícího Transformačního centra Ústeckého kraje. K důležitým tématům zde patří komunitní energetika, která může významným způsobem posílit energetickou soběstačnost, bezpečnost a stabilitu obcí. Prostřednictvím Energetického centra chceme také podpořit vodíkovou mobilitu v kraji, zejména její využití ve veřejné dopravě,“ doplnila radní pro transformaci Iva Dvořáková.

  V souvislosti s řešením energetické efektivity a sledování spotřeby se počítá s využitím objektu Transformačního centra jako „živé laboratoře“, kde by se sledovala okamžitá spotřeba energie a účinnost různých opatření. S tím souvisí pořízení a instalace senzorů a čidel pro nejrůznější měření. Dále zde bude instalovaná také fotovoltaika, geotermální zdroj a dobíjecí stanice pro elektromobily.

  Mezi klíčové činnosti Energetického centra patří také zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie a druhotných zdrojů energie na celkových dodávkách energie do energetického hospodářství v majetku kraje nebo metodická podpora městům a obcím při tvorbě energetických plánů a energetických koncepcí.

  Oficiální sídlo organizace je zatím na krajském úřadě, kanceláře využívá v prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje. Výhledově by se mělo přestěhovat do chystaného Transformačního centra Ústeckého kraje, kde doplní komplexní agendu zaměřenou na energetiku, inovace a datové služby.

  Fotoicuk.cz
  Zdroj: Ústecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze