Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceKomunikace s občany

Karlovarský kraj podpoří provoz domácí hospicové péče

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila poskytnutí finančních prostředků z dotačního Programu na podporu provozování domácí hospicové péče. Mezi žadatele bude rozdělena částka ve výši 2 380 000 korun.
„Tuto službu považujeme za nepostradatelnou, protože poskytuje pomoc nejen samotným pacientům, ale také jejich rodinám zabezpečit péči o jejich blízké. Ti tak mohou být doma, ve svém přirozeném prostředí, kde se cítí nejlépe. Terénní pracovníci usnadňují péči o pacienty, na níž mnohdy rodinní příslušníci již sami nestačí,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Na krajský úřad bylo doručeno pět žádostí, maximální výše jednotlivé dotace mohla být 500 tisíc korun. Protože požadované finance nepřesáhly výši alokované částky, tedy 2,5 milionu korun, rozhodla Rada Karlovarského kraje o podpoře všech žádostí v plné výši. O konečném přidělení dotace bude jednat ještě také Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém zasedání.
Peníze z dotace by provozovatelé domácí hospicové péče chtěli využít na zajištění provozu, konzultací s psychoterapeuty, s lékaři se specializací na paliativní medicínu a s kaplany. Dále také například na úhrady zdravotnických úkonů, výdajů spojených se zapůjčováním pomůcek, mzdových nákladů, nákupů léků a zdravotnického materiálu.
Zdroj: TZ Karlovarského kraje
Tagy: Karlovarský kraj, Sociální služby

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze