Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Karlovy Vary odloží zvýšení poplatků za ubytování až na podzim

  Karlovy Vary odloží zavedení vyšších poplatků za ubytování až na září letošního roku. Důvodem je to, že hotely jsou stále z velké části zavřené a k obnovení cestovního ruchu by mohlo dojít až ke konci roku, řekla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).
  Karlovarské zastupitelstvo už v prosinci loňského roku rozhodlo o navýšení ubytovacího poplatku z 21 korun na 50 korun. Navýšení se ale bude týkat pouze krátkodobých pobytů do čtyř dnů. Lázeňské město tím zejména v současné době protikoronavirových opatření upřednostnit zejména tradiční lázeňské pobyty, které jsou dlouhodobé, na rozdíl od krátkodobých, zejména jednodenních pobytů.
  Vyšší poplatky měly začít platit od května. „Jen posouváme začátek platnosti navýšení na září letošního roku,“ uvedla Andrea Pfeffer Ferklová. Dopad navýšení poplatku očekávají Karlovy Vary zřejmě až v příštím roce. Podle primátorky v letošním roce, pokud se začne obnovovat cestovní ruch, nebudou příjmy z poplatků ani zdaleka na výši jako před koronavirem.
  Dosud mělo město z ubytovacích poplatků příjem ročně okolo 60 milionů korun. V loňském roce poklesl výběr o 70 procent. Pro letošní rok by měl být výběr stále výrazně nižší, ale o kolik bude záležet na vývoji protiepidemických opatření nejen v Česku, ale i v Evropě a dalších zemích, z kterých do Karlových Varů turisté a lázeňští hosté jezdili.
  Zdroj: karlovarska.drbna.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  366
  Energetika
  364
  IT
  240
  Dotace a Finance
  1078
  Odpady
  195

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze