Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaDotace a FinanceŽivotní prostředí

Kraje Vysočina: Komunitní služby využijí elektrická vozidla

Už během příštího roku budou moci komunitní domácnosti v Měříně, Žďáru nad Sázavou, Počátkách, Ledči nad Sázavou, Golčově Jeníkově, Havlíčkově Brodě a Hrotovicích využívat pro dopravu klientů nové vícemístné automobily na elektrický pohon. Podle informací Jana Tourka, radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí, je kraj pořídí z evropských dotací, a to z programu REACT-EU.

Kraj Vysočina vyhlásí veřejnou zakázku na dodání celkem sedmi vícemístných elektrických automobilů se speciální úpravou pro přepravu imobilních klientů a také na jeden hybrid, který bude využíván pro terénní sociální službu na podporu samostatného bydlení v Náměšti nad Oslavou. „Využijí ho pracovníci zajišťující terénní služby klientům s mentálním a kombinovaným postižením, kteří již žijí ve vlastním nebo pronajatém bydlení. Celkem jde o zakázku ve výši téměř 10,5 miliónů korun,“ doplnil Jan Tourek.

Novými vícemístnými automobily vybavuje Kraj Vysočina komunitní domácnosti tam, kde dosud vozidla chyběla.

Co je komunitní/transformované bydlení

Komunitní/transformované bydlení je pobytová sociální služba poskytovaná v běžné komunitě, počet lůžek nepřekračuje 12 osob v jednom objektu nebo v jedné lokalitě a u osob s vysokou mírou podpory nepřekračuje 18 osob. Bydlení je děleno na běžné domácnosti, počet osob v jedné domácnosti je v rozmezí 3 až 6 osob. Komunitní bydlení může být chráněné bydlení či domov pro osoby se zdravotním postižením nebo domov se zvláštním režimem.

Komunitní bydlení nyní v Kraji Vysočina nabízí Domov Kamélie Křižanov, Domov Jeřabina, Domov Háj, Domov bez zámku, zčásti pak Domov ve Věži a Domov ve Zboží. Transformace pobytového zařízení se připravuje také pro  Domov Černovice – Lidmaň.

Foto: Aktuálně.cz
Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze