Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Liberecký kraj podpoří obnovu památek individuálními dotacemi

  Individuálními dotacemi podporuje Liberecký kraj od roku 2016 opravy a obnovy kulturních památek v regionu – zejména v případech, kdy jsou práce finančně náročné nebo jde-li o památky ohrožené. Letos rozdělí mezi 18 projektů částku 13 824 000 korun.

  „Díky dotačnímu programu na obnovu památek, kde mají žadatelé možnost dosáhnout až na tři sta tisíc korun, jsou právě individuální dotace zásadním hybatelem postupu u velkých obnov památek,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. „Jednotlivé památky, které se kraj rozhodl v rámci individuálních dotací podpořit, budeme postupně představovat.“

  Letos se dostane například na další etapu celkové obnovy kaple svatého Jana Nepomuckého ve Sloupu v Čechách, opravu střechy a stropu kostela Mistra Jana Husa v České Lípě nebo rekonstrukci ohradní zdi areálu zámku v Jilemnici. Díky dotacím budou pokračovat obnovy historické brusírny v harrachovské sklárně, Beranova hostince v Trávníčku a další projekty.

  Od roku 2016 do roku 2022 Liberecký kraj individuálními dotacemi podpořil celkem 52 projektů v souhrnné výši 40 766 519,53 korun. Byly mezi nimi například obnova unikátního objektu bývalé sušárny chmele v Dubé, rekonstrukce kaple Božího hrobu v Liberci nebo celková obnova technické památky, jíž je krytý dřevěný věšadlový most v Bystré nad Jizerou.

  Zdroj: Liberecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze