Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Minimálně 200 milionů od kraje na výstavbu multifunkční haly v Brně

  Brněnští radní doporučili zastupitelům schválit uzavření memoranda o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a městem Brnem v projektu výstavby multifunkční haly v Brně. Aréna s kapacitou přes 13 tisíc diváků za přibližně 2,5 miliardy korun by měla vzniknout do roku 2023 v areálu brněnského výstaviště. „Podobná multifukční hala na jihu Moravy chybí. Podpora její výstavby ze strany kraje je nezbytná a naprosto logická. Nejde v jejím případě jen o oblast sportu, ale i o možnost pořádání významných kulturních akcí. Brno si podobnou halu prostě zaslouží,“ konstatuje hejtman Jan Grolich.
  „Aktuálně region nedisponuje multifunkční halou s odpovídající kapacitou, technickým zázemím a dopravním napojením, která by byla způsobilá uvedené potřeby občanů JMK a Města naplňovat. Smluvní strany dále shodně konstatují, že mají zájem na výstavbě multifunkční haly v areálu brněnského výstaviště v blízkosti pavilonu Z,“ praví se v memorandu, o kterém by mělo hlasovat ještě krajské zastupitelstvo. Kraj se v memorandu zavazuje poskytnout finanční prostředky na přípravu a realizaci projektu ve výši minimálně 200 milionů korun – a to ve formě, která bude předmětem následné dohody smluvních stran v souladu s pravidly veřejné podpory.
  Nová multifunkční hala přinese moravské metropoli největší a nejmodernější zázemí pro pořádání sportovních, kulturních a kongresových akcí. ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z. Její výstavba se zařadí k největším strategickým projektům města. Dokončena by měla být v roce 2023, následně by sportoviště mohlo hostit i mistrovství světa v hokeji.
  Zdroj: Jihomoravský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze